Wyszukiwarka biletów lotniczych

Ciekawe oblicze Świata

Zielone Toront - Why Not Fly Bilety Lotnicze
Zielone Toronto - Why Not Fly...
Live Green Festival - Why Not Fly Bilety Lotnicze
Live Green Festival - Why Not...

Zielone Toronto

Według danych statystycznych, przeciętna proporcja terenów zielonych do terenów zurbanizowanych w miastach Ameryki Północnej, wynosi 1 do 20. Po przeliczeniu, wartość ta przekłada się na mniej więcej 5-procentowy udział zieleni w miejskiej architekturze. Tymczasem władze Toronto chwalą się, że to właśnie ich miastu należy przypisać zaszczytny tytuł najbardziej zielonej metropolii świata.

 

Chyba w pełni zasłużenie bo w Toronto zieleń zajmuje nie 5%, ale prawie 20% powierzchni. I to właśnie w tym miejscu znajduje się największy miejski park na świecie. Miejsce zwane Rouge Valley Park, to łączna powierzchnia 5000 tys. hektarów , tworząca zielone płuca miasta. Od 2005 roku przyznawane są już nawet specjalne nagrody zwane "Green Toronto Awards", honorujące wszystkich którzy przyczyniają się do tego by w ich ukochanym mieście było czyściej, przyjemniej i przede wszystkim bardziej zielono. Każdy zwycięzca tego nietypowego konkursu, otrzymuje 5000 dolarów nagrody oraz dozgonną wdzięczność wszystkich mieszkańców amerykańskiego miasta. Nagradzane są nie tylko wielkie projekty finansowane za spore pieniądze, ale także indywidualne inicjatywy zwykłych ludzi. W roku 2011 w kategorii „Green Home Award” zwyciężył Anthony Ketchum, którego dom ogrzewany jest za pomocą trzech wykopów o głębokości 53 metrów każdy, zapewniających energię cieplną wprost z gorącego wnętrza Ziemi. W ścisłej kooperacji z „Green Toronto Awards” odbywa się równoległa impreza czyli „Green Living Show”, gdzie oprócz oczywistych spotkań i atrakcji związanych z ekologią funkcjonowania człowieka w przyrodzie, uświetniana jest również przez różnego rodzaju występy estradowe, panele dyskusyjne oraz spotkania z gwiazdami.

 

Na koniec lipca, a więc około trzy miesiące po rozdaniu nagród "Green Toronto Awards", przygotowywana jest kolejna atrakcja. Organizowany coroczne Live Green Toronto Festival – to interesujące wydarzenie o profilu kulturalno - rozrywkowym na które zjeżdżają się wszyscy amatorzy zdrowego trybu życia, nie tylko z Kanady, ale i z całej Ameryki Północnej. Gdy całe miasto wpadnie w zielony szał, każdy turysta dowie się, że tylko tutaj na statystycznego mieszkańca przypada 10 drzew, a pól golfowych jest więcej niż wielkopowierzchniowych galerii. To jest dopiero prawdziwa zielona stolica!

lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA