Wyszukiwarka biletów lotniczych

Atrakcje turystyczne

Kurorty narciarskie: Grandvalira, Francja/Hiszpania

 

Grandvalira to ośrodek narciarski w Andorze - małym kraju w Pirenejach, pomiędzy Francją i Hiszpanią. Dobrze naśnieżone stoki na 300 słonecznych dni w roku, baseny termalne, zakupy w strefie wolnocłowej, bogata oferta rekreacyjna, rozrywkowa i gastronomiczna powodują, że Andora jest jednym z najważniejszych w Europie ośrodkiem sportów zimowych.

 

Grandvalira uważana jest za ośrodek narciarski z ekstraklasy europejskiej, posiada trasy na stokach nad sześcioma malowniczymi miejscowościami: Canillo, Encamp, Soldeu, El Tarter, Psa de la Casa i Grau Roig. Kompleks z nowoczesnymi wyciągami na wysokości 1 710 - 2 640 m n.p.m., trasy rozciągającą się na obszarze 193 km. Ponadto funkcjonują trasy dziewicze, snow parki dla zaawansowanych i początkujących, trasy przygotowane wyłącznie dla snowboardzistów oraz Mickey Snow Club dla dzieci. Bezpieczne i komfortowe przemieszczanie się po całym ośrodku zapewnia 66 nowoczesnych wyciągów.

 

Dużym atutem tego ośrodka jest to, iż znajduję się na terenach wolnocłowych. Zakupy w blisko 4 800 sklepach to jedna z głównych atrakcji pobytu w Andorze. Strefa wolnocłowa pozwala nabycie markowych produktów w atrakcyjnych cenach, takich jak sprzęt sportowy, sprzęt elektroniczny, perfumy, biżuteria, alkohole i markową odzież.


Ciekawą atrakcją która umożliwia odprężenie się po narciarskich szaleństwach jest Celdea Thermal SPA – jeden z największych aquaparków górskich znajdujący się w strefie gorących wód geotermalnych. Wyposażone jest w jacuzzi, sauny, masaże, łaźnie tureckie i wiele innych atrakcji gwarantujących pełny relaks. Kolejnym niesamowitym miejscem jest Grandvalira Igloo Village, usytuowana na wysokości 2,350 m n.p.m., w całości zbudowane ze śniegu. Wioska oferuje nam kilka „śnieżnych domków” w klasie standard, a także niezwykłe igloo dla par, niektóre posiadają nawet prywatne jacuzzi.
Ceny oczywiście są uzależnione od standardu, oscylują między 99 do 399 euro za noc.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie kurortu

Grandvalira, Francja/Hiszpania - Atrakcja turystyczne - dla podróżników - Why Not Fly
Grandvalira,...
1 -1 50% 50%
lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA