Wyszukiwarka biletów lotniczych

Atrakcje turystyczne

Kurorty narciarskie: Madonna di Campiglio, Włochy

 

Madonna di Campiglio, położona jest na wysokości 1550 m n.p.m. Dominują nad nią od wschodu szczyty grupy górskiej Dolomiti di Brenta, a od zachodu lodowce Presanella i Adamello.

 

Madonna di Campiglio to również określenie rozległego kompleksu narciarskiego znajdującego się bezpośrednio w pobliżu miejscowości. Kurort ten jest popularnym miejscem dla lubiących aktywny wypoczynek i przyciąga rocznie setki tysięcy miłośników białego szaleństwa. Sportowe tradycje tej miejscowości sięgają ponad stu lat, a w przeszłości to wspaniałe centrum turystyczne odwiedzali takie osobistości jak cesarz Franciszek Józef i cesarzowa Sissi.

 

Znajdują się tu perfekcyjnie przygotowane trasy zjazdowe, w części dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy, ale także bardzo trudne trasy, nierzadko wykorzystywane przez zawodowców trenujących tu przed zawodami alpejskiego pucharu. W sumie jest tu ponad 60 km tras zjazdowych, które obsługuje 19 nowoczesnych wyciągów. Za sprawą połączenia z pobliskimi terenami zjazdowymi Folgarida-Marilleva narciarze mają dostęp łącznie do 120 km tras, a wliczając okręg Skirama Adamello Brenta aż 360 km szlaków zjazdowych. Natomiast sąsiedni Pinzolo jest kreowane na jeden z największych ośrodków sportów rodzinnych


W samej miejscowości, a także w innych kurortach typu Val Rendena znajduje się bardzo bogata i różnorodna baza noclegowa, a także szeroka oferta kafejek i restauracji. Atrakcyjne ceny, a także organizowane "free weekendy" (turyści mają wykupione miejsca noclegowe przynajmniej na 7 dni korzystają z wszystkich wyciągów za darmo) powodują, że Madonna di Campiglio jest bardzo modna wśród Polaków.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie kurortu

Madonna di Campiglio, Włochy - Atrakcja turystyczne - dla podróżników - Why Not Fly
Madonna di Campiglio, Włochy...
1 -1 50% 50%
lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA