Wyszukiwarka biletów lotniczych

Atrakcje turystyczne

Partenon - Ateny - Atrakcje turystyczne - dla podróżników - Why Not Fly
Partenon - Ateny - Atrakcje...
Ateny podczas Olimpiady w 2004 roku - Ateny - Atrakcje turystyczne - dla podróżników - Why Not Fly
Ateny podczas Olimpiady w...
Odeon Heroda Attyka - Ateny - Atrakcje turystyczne - dla podróżnikówy - Why Not Fly
Odeon Heroda Attyka - Ateny -...
Stacja metra - Ateny - Atrakcje turystyczne - dla podróżników - Why Not Fly
Stacja metra - Ateny -...
Widok na miasto - Ateny - Atrakcje turystyczne - dla podróżników - Why Not Fly
Widok na miasto - Ateny -...
Widok na miasto z innej perspektywy - Ateny - Atrakcje turystyczne - dla podróżników - Why Not Fly
Widok na miasto z innej...

Ateny - Podróż do starożytności


Historia:

 

Historia Aten rozpoczyna się już na 2 tysiące lat przed naszą erą. Wtedy to w okresie mykeńskim na wzgórzu Akropolis powstała warownia, wokół której stawiano wiele budynków użyteczności publicznej oraz świątyń. W czasach starożytnych, Ateny zamieszkiwało około 100tys. osób. W tamtym czasie miasto stało się centrum kulturalnym i silnym ośrodkiem politycznym Hellady. Wtedy powstawały tu największe zabytki m.in. za sprawą Fidiasza, a swoje myśli rozwijali tu tacy filozofowie jak Sokrates, Arystoteles i Platon. Jednak jak dotąd prężnie rozwijające się miasto, zaczęło podupadać w I wieku przed naszą erą. Wtedy to utraciło niepodległość za sprawą Macedonii, a jakiś czas później Rzymu. Po tym miasto borykało się z najazdami barbarzyńców i straciło na znaczeniu. Sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej podczas okupacji Turków, która trwała prawie 400 lat. Sytuacja zmieniła się, gdy król Grecji, Otton Bawarski w 1834r. postanowił przenieść stolicę państwa do Aten. W kolejnych latach Grecja toczyła regularne walki z imperium osmańskim, a następnie z Turcją. Od 1967r. władzę sprawowała junta czarnych pułkowników. Utrzymała się ona siedem lat, po jej obaleniu w 1974r. nastały rządy demokratyczne, które nieprzerwanie trwają do dziś. Grecja obecnie jest członkiem NATO oraz Unii Europejskiej.

 

Zabytki:

 

W Atenach można podziwiać tak wiele zabytków, że nie sposób je wszystkie zwiedzić nawet w ciągu kilku dni. Jednak każdy, kto przybywa do tego miasta musi udać się do paru kluczowych miejsc, a są to:


Agora – miejsce to było niegdyś centrum miasta, głównym placem na którym spotykali się obywatele, rozkwitał handel czy odbywały się debaty. Agora ateńska jest najpopularniejszym miejscem wśród turystów przybywających do Aten. Do zabytków znajdujących się na terenie Agory należą m.in. Heliaja, czyli budynek sądu,; wiele hali kolumnowych tzw. stoy,; Metroon, świątynia Matki bogów,; Hefajstejon, świątynia poświęcona Hefajstosowi i Atenie. Na terenie Agory znajduje się również Muzeum.


Godziny otwarcia Agory:

Podczas lata

Poniedziałek 11:00 – 19:30

Wtorek – Niedziela 8:30 – 19:30

Podczas zimy

Codziennie 8:00 – 15:00


Godziny otwarcia Muzeum Agory:

Podczas lata

Poniedziałek 11:00 – 19:30

Wtorek – Niedziela 11:00 – 19:30

Podczas zimy

Poniedziałek 11:00 – 17:00

Wtorek – Niedziela 8:00 – 15:00


Cennik:

Bilety zapewniają również wstęp do Muzeum Agory

Normalny 4€

Ulgowy 2€Akropol ateński – wzgórze, na którym niegdyś znajdowała się część Aten. Obecnie najbardziej znany akropol w Grecji, który codziennie odwiedzają tłumy turystów. Znajduje się na nim kompleks świątyń m.in. Partenon, świątynia ku czci Ateny,; Erechtejon, zbudowana na cześć bohatera Erechteusza, a poświęcona Posejdonowi i Atenie oraz Apteros, świątynia Nike. W odległości 300m od Akropolu znajduje się Muzeum Akropolu.


 

Godziny otwarcia Akropolu:

Podczas lata

Poniedziałek 11:00 – 19:30

Wtorek – Niedziela 8:00 – 19:30

Podczas zimy

Codziennie 8:30 – 15:00


Godziny otwarcia Muzeum Akropolu:

Podczas lata i zimy

Nieczynne w poniedziałek

Wtorek – Niedziele 08:00 – 20:00


Cennik:

Akropol:

Normalny 12€

Ulgowy 6€

Muzeum Akropolu:

Normalny 5€

Ulgowy 3€


Możliwość zniżek dla studentów i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Wstęp wolny dla dzieci poniżej 5 roku życia.

 

Więcej informacji pod adresem:

http://www.theacropolismuseum.gr/?pname=Home&la=2

http://www.akropol.netŚwiątynia Zeusa Olimpijskiego - była to największa świątynia starożytnej Grecji. Budowla posiadała 104 marmurowe kolumny z których do dziś zachowało się 15. W środku znajdowały się dwa posągi, jeden przedstawiający Zeusa, a drugi cesarza Hadriana. Prace nad świątynią ukończono w 131r. naszej ery, jednak budowę rozpoczęto dużo wcześniej, bo już w VI wieku przed naszą erą.


 

Godziny otwarcia Świątyni Zeusa Olimpijskiego:

Podczas lata

Poniedziałek 11:00 – 19:30

Wtorek – Niedziela 8:00 – 19:30

Podczas zimy

Codziennie 8:30 – 15:00


Cennik:

Wszystkie bilety 4€Agora Rzymska z Wieżą Wiatrów – Rzymska Agora tak naprawdę niewiele ma wspólnego z Rzymianami. Nazwa ta została przyjęta, ponieważ została ona zbudowana za czasów Rzymskich. Największą atrakcją znajdującą się w tym miejscu jest Wieża Wiatrów. Wieża ta jest ośmiokątną budowlą, która pełniła funkcję wiatrowskazu oraz zegara. Każda z jej ścian jest przypisana innemu bogu wiatrów i na każdej z nich znajdował się zegar słoneczny.


Godziny otwarcia Rzymskiej Agory:

Podczas lata

Poniedziałek 11:00 – 19:30

Wtorek – Niedziela 8:00 – 19:30

Podczas zimy

Codziennie 8:00 – 17:00


Cennik:

Wszystkie bilety 2€Kerameikos – Jest to dzielnica zamieszkiwana niegdyś przez garncarzy, znajdował się tam również największy cmentarz w Atenach. Dziś poprzez prowadzone tam prace wykopaliskowe można podziwiać fragmenty oryginalnych nagrobków i ich rekonstrukcje. Znajduje się tu również Muzeum w którym można zobaczyć pozostałości po żyjącej tu niegdyś społeczności.


Godziny otwarcia Kerameikos:

Podczas lata

Poniedziałek 11:00 – 19:30

Wtorek – Niedziele 8:00 – 19:30

Podczas zimy

Codziennie 8:30 – 15:00


Godziny otwarcia Muzeum Kerameikos:

Wtorek – Niedziela 8:00 – 15:00


Cennik:

Kerameikos:

Normalny 2€

Ulgowy 1€

Muzeum Kerameikos:

Wszystkie bilety 2€


Dostępny jest również karnet, który pozwala na wstęp do wszystkich w.w. zabytków. Jest on ważny przez 7 dni. Jego cena to 12€(normalny) oraz 6€(ulgowy).


 

PRZEDSTAWIONE POWYŻEJ GODZINY OTWARCIA I CENY MOGĄ ULEC ZMIANIE (STAN NA STYCZEŃ 2011)

1 -1 50% 50%
lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA