Wyszukiwarka biletów lotniczych

Atrakcje turystyczne

Nurkowanie wśród rekinów - Atrakcje turystyczne Why Not Fly
Nurkowanie wśród rekinów -...
Nurkowanie wśród rekinów - Atrakcje turystyczne Why Not Fly
Nurkowanie wśród rekinów -...
Nurkowanie wśród rekinów - Atrakcje turystyczne Why Not Fly
Nurkowanie wśród rekinów -...
Nurkowanie wśród rekinów - Atrakcje turystyczne Why Not Fly
Nurkowanie wśród rekinów -...

Nurkowanie wśród rekinów

 

Istnieje wiele możliwości spędzania urlopu. Jednak ilu z Was zdecydowałoby się spędzić swój czas wolny w towarzystwie rekinów?

Wybierając się w podróż zazwyczaj myślimy o pięknych widokach, jakie zastaniemy, odpoczynku, spokoju. Takie podejście do wycieczek prezentuje większość podróżujących. Istnieją jednak i tacy, którym spokojny odpoczynek wcale nie w głowie. Ale co wybrać, by zapewnić sobie tą emocjonującą dawkę adrenaliny? Wspinaczka, skok na bungee? A może zdecydować się na przykłał na.... nurkowanie z rekinami?

 

Jak się okazuje, nurkowanie wśród tych zwierząt może być piękną i ekscytującą przygodą. Oczywiście każde nurkowanie wśród rekinów musi odbywac się pod okiem doświadczonych opiekunów. Organizowane są specjalne wycieczki, które zapewniają odważnym turystom możliwość nurkowania z rekinami. Na ogół wszystko odbywa się w olbrzymim akwarium, w którym jest prawdziwa rafa koralowa, rekiny oraz wiele gatunków innych ryb. Certyfikowani nurkowie zostają poinformowani o zasadach i przebiegu zejścia pod wodę. Jednak wcale nie trzeba być doświadczonym nurkiem, żeby móc przeżyć ten dreszczyk emocji. Amatorscy nurkowie również mogą wziąć udział w takiej wyprawie. Osoby, które jeszcze nigdy nie miały do czynienia z nurkowaniem przechodzą specjalne szkolenie, ponadto instruktor przez cały czas towarzyszy wszystkim w trakcie zejścia pod wodę.


Główne wymagania dotyczące wzięcia udziału w nurkowaniu z rekinami to wiek – ukończone min. 10 lat (z certyfikatem) - 12 lat (bez certyfikatu), podstawowe umiejętności pływackie, dobra kondycja fizyczna i brak medycznych przeciwskazań.
Zejście pod wodę wraz z przeszkoleniem trwa zazwyczaj około 4 godziny (nieco krócej dla uczestników posiadających licencję nurkową).


Z rekinami można "spotkać się" także w inny sposób. A mianowicie zanużając się do wody w metalowej klatce. Najsłynniejszym miejscem na świecie, gdzie można nurkować z żarłaczami białymi jest Zatoka Gansbay w RPA. Nurkowanie z rekinami w klatce wymaga już od uczestników pewnego doświadczenia, dlatego zalecany jest stopień AOWD (Advanced Open Water Diver) lub równorzędny, zalogowane co najmniej 100 nurkowań, doświadczenie w nurkowaniu w prądach, świadomość nurkowania z rekinami, które mogą być potencjalnie niebezpieczne.

 

Decyzja, by zanurkować z tymi niesamowitymi i niebezpiecznymi zwierzętami, wymaga wielkiej odwagi. Mocne nerwy i zdrowe serce to podstawa wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Jednak oprócz ogromnej dawki adrenaliny, może ono dostarczyć wiele niezapomnianych wrażeń i cudownych wspomnień, które z pewnością zostaną zapamiętane do końca życia.

1 -1 100% 0%
lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA