Wyszukiwarka biletów lotniczych

Atrakcje turystyczne

Willis Tower (Sears Tower) - widok na wieżę - atrakcje turystyczne - Why Not Fly
Willis Tower (Sears Tower) -...
Willis Tower (Sears Tower) - widok z wieży - atrakcje turystyczne - Why Not Fly
Willis Tower (Sears Tower) -...
Willis Tower (Sears Tower) - widok na wieżę - atrakcje turystyczne - Why Not Fly
Willis Tower (Sears Tower) -...

Willis Tower (Sears Tower) - gigant z USA

 

Budynek został wybudowany w latach 1970 - 1973 kosztem 150 milionów dolarów dla korporacji handlowo-detalicznej Sears. Od momentu budowy do 15 lipca 2009 nosił nazwę Sears Tower. W marcu 2009 brytyjska firma Willis Group Holdings, wykupiła prawa do nazwy budynku. Nazwa Willis Tower nie przypadła do gustu mieszkańcom Chicago, którzy nadal posługują się pierwotną nazwą. Przy budowie pracowało ponad 2400 robotników. Jego projektantami byli Bruce Graham i Fazlur Khan z firmy Skidmore, Ownigs and Merrill.

 

Wieżowiec Willis Tower to budynek o wyjątkowej konstrukcji. Jego podstawa składa się z dziewięciu rur o kwadratowym przekroju, które tworzą kwadratową podstawę budynku. Cała konstrukcja opiera się na betonowych fundamentach wpuszczonych głęboko w skały znajdujące się pod ziemią. Podstawa tego budynku zabiera cały blok kwadratowy (odległość pomiędzy przecznicami), a jego wnętrze zachęca turystów swoimi sklepikami, restauracjami, a przede wszystkim możliwością podziwiania miasta z wysokości stu trzech pięter!

 

W momencie ukończenia został najwyższym budynkiem świata, odbierając ten tytuł World Trade Center. Stracił go w roku 1997, kiedy to ukończono główną budowę Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur stolicy Malezji. Jednak nawet wtedy Sears Tower miał najwyższy dach, najwyżej położone używane piętro oraz najwyższą wysokość (wliczając antenę) sięgającą 527 metrów. W momencie ukończenia Taipei 101 budynek utrzymał jedynie rekord najwyższej wysokości wraz z anteną. Taipei 101 przejął rekordy najwyżej położonego dachu 448 m. i najwyższego używanego piętra - 438m. Sears Tower jest jednak w dalszym ciągu najwyższym budynkiem w USA i prawdopodobnie pozostanie nim do czasu ukończenia Wieży Wolności (Freedom Tower) w roku 2013.

 

W pogodny dzień można dostrzec miejsca oddalone nawet o 40 - 50 mil (65 - 80 km). Wyobraźcie sobie podziwianie stanów Michigan, Indiana, Illinois i Wisconsin, przechadzając się po prostu tarasem widokowym. Jest to też najlepsze miejsce, z którego można tak dobrze obejrzeć architekturę Chicago. W budynku organizowane są również interaktywne wystawy zapoznające zwiedzających z historią miasta.

 

Na sto trzecim piętrze Willis Tower znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się widok na miasto i jezioro Michigan. W 2009 zainstalowano szklane klatki poza obrębem tarasu, pozwalające podziwianie widoków.

 

Wysokość budynku nie odstraszyła Francuza Alaina Roberta, zwanego „Człowiekiem-Pająkiem", który wszedł bez żadnych zabezpieczeń i sprzętu na sam szczyt wieży.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z Chicago:

TUTAJ
 

1 -1 100% 0%
lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA