Wyszukiwarka biletów lotniczych

Atrakcje turystyczne

Millenium Park - Why Not Fly
Millenium Park - Why Not Fly
John Hancock Center - Why Not Fly
John Hancock Center - Why Not...
Adler Planetarium - Why Not Fly
Adler Planetarium - Why Not...
Millenium Park - Why Not Fly
Millenium Park - Why Not Fly

Chicago - TOP 10 największych atrakcji

Przeciętnemu obywatelowi naszego kraju, Chicago kojarzy się przede wszystkim, jako największe skupisko Polaków mieszkających zagranicą. Gdyby jednak poszperać nieco dłużej, okaże się, że Chicago to trzecie pod względem wielkości i zaludnienia miasto w Stanach Zjednoczonych, zaraz po Nowym Jorku i Los Angeles. Położona nad jeziorem Michigan w stanie Illionois metropolia, jest głównym centrum kulturalnym, biznesowym i naukowym środkowej części USA. Co więc warto zobaczyć, gdy zdecydujemy się na bilet lotniczy do Chicago? Zdecydowana większość tutejszych atrakcji zlokalizowana jest w ścisłym centrum, dlatego też naszą wycieczkę po najciekawszych miejscach "Wietrznego miasta" rozpoczniemy właśnie stąd.


1. INSTYTUT SZTUKI W CHICAGO – położone w Grant Park przy South Michigan Avenue muzeum posiada swoich zbiorach być może najokazalszą kolekcję malarstwa europejskiego na świecie (około 3500 obrazów!). Oczywiście oprócz zbiorów sztuki europejskiej, znajdziemy tutaj również wybitne dzieła sztuki amerykańskiej (np. American Gothic Grant Wood'a) i azjatyckiej, rzemiosła artystycznego czy różnego rodzaju instalacje. Nawet, jeżeli ktoś nie słyszał nigdy o Instytucie Sztuki w Chicago, z cała pewnością skojarzy słynną rzeźbę lwa stojącą przed fasadą budynku.


2. MILLENIUM PARK– klika przecznic dalej od Instytutu sztuki w Chicago znajduje się  ponad 10 hektarowy Millenium Park. Pomimo, że budowę Parku Milenijnego skończono cztery lata później niż pierwotnie planowano, a budżet przekroczył początkowe założenia o niemal 300 milionów dolarów, ostatecznie nie ma chyba nikogo, kto żałowałby powstania tego dość osobliwego parku. Jego powierzchnię zajmują najróżniejsze dzieła sztuki architektonicznej. Wśród tych najbardziej znanych należy wymienić chociażby Juame Plensa's Crown Fountain – niewielki basen ze kilkumetrową szklaną wieżą wyświetlającą zdjęcia mieszkańców Chicago – czy tzw. Wrota Niebios (nazywaną pieszczotliwie Panem Fasolką) niezwykłą rzeźbę wykonaną z specjalnego metalu odbijającego wszystko dookoła.


3. MAGNIFICENT MILE – po takiej dawce sztuki, warto odpocząć dłuższą chwilę na małych zakupach. Magnificent Mile to najpopularniejsza część handlowa Chicago, w której odwiedzić można ponad 400 sklepów i restauracji. Znajdziemy ją na 980 N Michigan Ave.


4. NAVY PIER – jednym z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie miasta jest ponad kilometrowy bulwar położony nad Jeziorem Michigan, w sercu dzielnicy Downtown. Pełno w nim różnego rodzaju restauracji (choćby znana z "Forresta Gumpa" sieć Bubba Gump), barów i sklepów z pamiątkami. Jest tu także teatr, nowoczesne kino typu IMAX, muzeum dla dzieci oraz diabelski młyn, a jeśli komuś jeszcze mało byłoby wrażeń, może opuścić Navy Pier i wybrać się na wycieczkę po Jeziorze Michigan (oczywiście odpłatną).


5. JOHN HANCOCK CENTER – odjeżdżając z Navy Pier, koniecznie trzeba odwiedzić znajdujący się przy Michigan Avenue 875N budynek John Hancock Center. To zdecydowanie najlepsze miejsce by przekonać się jak wygląda Chicago z wysokości 340 metrów. Przy okazji można własnej skórze odczuć, dlaczego Chicago nie na darmo nazywane jest "Wietrznym miastem", bowiem w zlokalizowanym na 94 piętrze punkcie obserwacyjnym zamiast szyb założono metalowe kraty, dzięki czemu z łatwością można poczuć jak mocno wieje wiatr na takiej wysokości. John Hancock Center to także lodowisko, restauracje, studia telewizyjne oraz basen (44 piętro!).


6. LINCOLN PARK ZOO – ten jeden z najstarszych ogród zoologicznych w USA jest o tyle ciekawy, że wstęp do niego jest całkowicie darmowy. Znajduje się kawałek od centrum i by się do niego dostać, należy poruszać się ulicą North Lake Shore Drive w kierunku północnym. Na miejscu zobaczyć można prawie ponad 1000 różnych zwierząt. Dobra zabawa dla całej rodziny, gwarantowana.


7. ADLER PLANETARIUM – z Lincoln Park Zoo kierujemy się z powrotem do Centrum i kawałek dalej na południe trafimy na położone przy ulicy Lake Shore Drive, Adler Planetarium toi muzeum i obserwatorium astronomiczne w jednym. Oprócz wielu ciekawych eksponatów i przyrządów, w planetarium znajduje się ogromnych rozmiarów model naszego układu słonecznego.


8. SHEED AQUARIUM – z obserwatorium niedaleko już do Shedd Aquarium, gdzie miłośnicy przyrody będą mogli m.in. zobaczyć słynnego warana z komodo, przyglądnąć się kilku gatunkom rekinów oraz uczestniczyć w niemal cyrkowym pokazie delfinów.


9. MUZEUM NAUKI I TECHNIKI – po wizycie w akwarium, pasowałoby jeszcze podjechać kilka kilometrów na południe po to by zahaczyć o to, malowniczo położone, muzeum. Z ciekawszych eksponatów warto wymienić rekonstrukcję kopalni węgla, niemieckiego U-boota, zajmujący 300 m2 model torów kolejowych wraz z pierwszą lokomotywą napędzaną silnikiem Diesla oraz statek kosmiczny Apollo 8.


10. FESTIWALE MUZYCZNE – wybierając się w sezonie letnim na wycieczkę do Chicago warto sobie zorganizować czasy by uczestniczyć w Chicago Jazz Festival oraz Blues Festival. Ten pierwszy odbywa się na przełomie sierpnia i września, goszcząc takie jazzowe gwiazdy jak Miles Davis oraz Wynton Marsalis. Drugi z festiwali zazwyczaj trwa pomiędzy 7 a 10 lipca. Oba festiwale odbywają się w Petrillo Music Shell w Grant Park.

1 -1 50% 50%
lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA