Wyszukiwarka biletów lotniczych

Atrakcje turystyczne

Kuroty narciarskie: Chamonix, Francja

 

Chamonix to jedna z najbardziej znanych baz narciarskich w Alpach i na świecie. To urokliwe 200-letnie miasteczko, znajdujące się u stóp najwyższego szczytu Europy - Mont Blanc. W Chamonix w roku 1924 zorganizowano pierwsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

 

Tutaj także jeździ najdłuższa na świecie kolej linowa, która kursuje na szczyt Aiguille du Midi, gdzie można podziwiać cudowne widoki na Mont Blanc i całą Białą Dolinę. Chamonix jest „ziemią obiecaną” dla fanów narciarstwa poza trasowego oraz wysokogórskich wypraw z nartami.


Trasy narciarskie Chamonix cenione są wśród turystów całego świata i uznawane są za najpiękniejsze w całych Alpach. Odcinek w pobliżu lodowca Argentiere, wynosi około 8 km, z uwagi na wyjątkowo piękną i niespotykaną nigdzie przyrodę. Chamonix jako jedyna narciarska miejscowość Francji wybrana została do prestiżowego klubu "Best of the Alps" - klasyki tworzącej antologię historii sportów zimowych.


Cały obszar Doliny Chamonix to pięć samodzielnych obszarów narciarskich z doskonale przygotowanymi trasami. Jednak aby skorzystać z oferty całego regionu, konieczny będzie samochód lub autobus. Łącznie, cały obszar to prawie 140 km tras, w tym 40 km dla początkujących oraz 60 km dla średnio - zaawansowanych. Niespotykany charakter temu miejscu nadaje możność jazdy poza wytyczonymi szlakami. Szacuje się, że obszar ten to blisko 200 km "dzikich" tras, z czego najlepsze odcinki przebiegają po lodowcach. Bez wątpienia dla mniej doświadczonych narciarzy dużo bardziej komfortowym miejscem jest region Espace Killy lub Trzech Dolin.


Chamonix oprócz szaleństw narciarskich, dostarcza wielu innych wrażeń. W miasteczku działają liczne kafejki, kasyna, kluby nocne, restauracje, kina. Organizowane się tu liczne wystawy i koncerty. W Centrum Sportu można miło i przyjemnie spożytkować czas korzystając ze sztucznego i naturalnego lodowiska, krytych kortów tenisowych lub krytego basenu. Można wypocząć w spa korzystając z zabiegów kosmetycznych, sauny lub solarium. Chamonix znajduje się w doskonałym węźle komunikacyjnym. Kierując się przez tunel Mont-Blanc trasą do Szwajcarii lub przez przełęcz Granetds Montets do Włoch, można przebyć w zaledwie 25 minut. Węzeł kolejowy z Paryżem odbywa się codziennie i trwa blisko 5 godzin. Natomiast najbliższe lotniska to Lyon(200km) i Genew w Szwajcarii(80km), skąd jeżdżą bezpośrednio autobusy do Chamonix.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie kurortu

Chamonix, Francja - Atrakcja turystyczne - dla podróżników - Why Not Fly
Chamonix, Francja - Atrakcja...
Chamonix, Francja - Atrakcja turystyczne - dla podróżników - Why Not Fly
Chamonix, Francja - Atrakcja...
1 -1 50% 50%
lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA