Wyszukiwarka biletów lotniczych

Atrakcje turystyczne

Kurorty narciarskie: Crans-Montana, Szwajcaria

 

Crans-Montana to jeden z najczęściej uczęszczanych miejsc przez narciarzy, wobec tego został nazwany „Sercem Alp". Usytuowany jest na płaskowyżu na wysokości 1500 m n.p.m., wysoko nad Doliną Rodanu, w północnej części szwajcarskiego kantonu Wallis.

 

Nazwa miejscowości powstała poprzez połączenie ze sobą miejscowościom Crans i Montana. Tereny narciarskie w regionie Crans-Montana mają do zaoferowania ponad 140 km tras, świetnie przygotowanych i urozmaiconych. Dzięki temu każdy miłośnik białego szaleństwa zarówno początkujący jak i doświadczonych narciarz znajdzie coś dla siebie - „czarne trasy”.


Do wyboru mamy rodzinną atmosferę łagodnych tras na Petit Bonvin, freeride na wielu dziewiczych stokach Chetseron i La Tza, szusowanie po rozległych trasach Les Violettes lub jazdę po bardziej wymagających zjazdach na Bella Lui. Ponadto region Crans-Montana oferuje niezwykle funkcjonalne wyciągi, które łączą wszystkie tereny narciarskie w regionie, dzięki czemu narciarze
i snowboardziści z bez trudu dostaną się na dowolny stok. Bezpośredni kontakt z naturą, świeże powietrze oraz niezapomniane krajobrazy majestatycznych szczytów (od Mont Blanc po Matterhorn) zapewnią udany urlop.


Dodatkowo można wyróżnić w Crans-Montana 40 km tras biegowych. Największa pętla zlokalizowana jest w pobliżu Lodowca Plaine Morte wyżej obiektów narciarskich. Doskonałe warunki oraz przepiękne widoki na Dolinę Rodanu sprawiają, że miłośnicy nart biegowych będą oczarowani. Na stoku Petit Bonvin znajduje się tor saneczkowy oraz bardzo dobrze wyposażony snowpark z torem boardercrossowym. Miejscowość Crans-Montana nie jest zwykłą stacją narciarską tylko stosunkowo dużym, dobrze funkcjonującym miasteczkiem. W związku z tym oferuje nam kina, kasyna, lodowiska, usługi licznych sklepów, barów, knajpek i restauracji, serwując wyśmienite jedzenie. Ponadto jest stąd niedaleko do dużych szwajcarskich miast – Sionu i Sierre.
 

Więcej dowiedza sie Państwo na stronie kurortu

Crans-Montana, Szwajcaria - Atrakcja turystyczne - dla podróżników - Why Not Fly
Crans-Montana, Szwajcaria -...
1 -1 50% 50%
lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA