Wyszukiwarka biletów lotniczych

Bagaż

Bagaż rejestrowany - Bagaż - dla podróżników - Why Not Fly
Bagaż rejestrowany - Bagaż -...

Bagaż rejestrowany

Zaopatrzony w wywieszkę bagażową, jest nadawany podczas odprawy paszportowo-biletowej, a odpowiedzialność za niego ponosi przewoźnik. Dopuszczalna ilość bagażu rejestrowanego jest uzależniona od linii lotniczych obsługujących wybrany lot, a także od kontynentu, do którego zdecydowałeś się polecieć i jest wyrażona albo w systemie kilogramowym, albo w sztukach.

 

W Europie, Azji, Afryce, Bliskim Wschodzie, Ameryce Południowej i Australii wraz z Oceanią obowiązuje system wagowy, który zezwala na darmowe zabranie jednej sztuki bagażu, którego maksymalna waga zależy od klasy serwisowej zakupionego przez Ciebie biletu lotniczego.

 


Gdy podróżujesz w klasie:


pierwszej - masz prawo do 40 kg bagażu
biznes - masz prawo do 30 kg bagażu (tj. 66 funtów)
ekonomicznej - masz prawo do 20 kg bagażu (tj. 44 funty)

 


Dziecku do 2 lat bez prawa do osobnego miejsca przysługuje prawo do przewozu bagażu do 10 kg.

 


Jeżeli podróżujesz do Ameryki Północnej obowiązuje Cię system sztukowy, zezwalający na bezpłatne zabranie dwóch sztuk bagażu, przy czym ich waga i wymiary również uzależnione są od klasy serwisowej zakupionego przez Ciebie biletu.

 


Gdy podróżujesz w klasie:


pierwszej - masz prawo do 2 sztuk bagażu, o wymiarach do 158 cm (suma wysokości, długości i szerokości), waga jednej sztuki nie może przekroczyć 32 kg
biznes - masz prawo do 2 sztuk bagażu, o wymiarach do 158 cm, waga jednej sztuki nie może przekroczyć 32 kg
ekonomicznej - masz prawo do 2 sztuk bagażu, o wymiarach do 158 cm, waga jednej sztuki nie może przekroczyć 23 kg

 


Obecnie większość linii lotniczych na trasach do USA, Kanady i Meksyku, zmienia ilość sztuk bagażu z dwóch na jedna sztukę do 23 kg.
W przypadku rejsów krajowych, waga bagażu przewożonego w lukach nie może przekroczyć 20 kg.

 

 

UWAGA! Pamiętaj, że powyższe dane są jedynie ogólnymi zasadami przewozu, bowiem każda linia lotnicza sama indywidualnie określa dopuszczalną ilość bagażu na danej trasie.

lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA