Wyszukiwarka biletów lotniczych

Bagaż

Odbiór bagażu po przylocie - Bagaż - dla podróżników - Why Not Fly
Odbiór bagażu po przylocie -...

Odbiór bagażu po przylocie

Po pomyślnym locie i dotarciu na lotnisko docelowe, podróżnych czeka parę formalności (ich ilość zależy od tego, gdzie się udali i norm panujących w danym państwie) oraz jeden z najważniejszych etapów podróży, a mianowicie odbiór bagażu. Poniżej znajduje się opis, jak wygląda ta procedura.

 

Po przylocie na lotnisko i wypełnieniu wszystkich formalności oraz przejściu kontroli granicznej, pasażerowie udają się do hali, w której mogą odebrać swoje bagaże. Aby tego dokonać należy ustawić się przy taśmociągu i wyczekiwać swojego ładunku. Jeżeli na lotnisku znajduje się więcej niż jeden taśmociąg tablice informacyjne powinny skierować podróżnych do odpowiedniego miejsca.

 

Procedura przesyłania bagażu rozpoczyna się po opuszczeniu pokładu samolotu przez pasażerów i nie trwa zbyt długo. Zdarza się jednak i tak, że czas oczekiwania wynosi do 45 min.

 

Przy odbieraniu należy pamiętać o tym, aby porównać numer identyfikacyjny bagażu, który posiadamy z tym, który znajduje się na bagażu. Pozwoli to na uniknięcie pomyłki przy odbiorze.

 

Jeżeli nasz bagaż zaginął lub został uszkodzony w trakcie lotu/przeładunku, powinniśmy jak najszybciej udać się do odpowiedniego działu, znajdującego się na lotnisku i poinformować o tym pracowników portu. Zazwyczaj dział taki nazywa się „Lost and Found”

lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA