Wyszukiwarka biletów lotniczych

Bagaż

Wyjazd służbowy-co włożyć do walizki - Bagaż - dla podróżników - Why Not Fly
Wyjazd służbowy-co włożyć do...

Wyjazd służbowy – co włożyć do walizki?

Jaki jest przepis na optymalne spakowanie bagażu z dnia na dzień? Często zdarza się, że o konieczności delegacji dowiadujemy się w ostatniej chwili.
Nie mamy czasu na przygotowanie długiej listy czy zrobienia zakupów, korzystamy z tego co znajduje się w naszej szafie.

 

Pierwsza rzecz, która jest bardzo istotna przy planowaniu podróży, nawet tej najkrótszej jest sprawdzenie pogody. Dzięki temu unikniemy zabierania niepotrzebnych ubrań, lub sytuacji, kiedy zabraknie nam odpowiedniego stroju. Na pewno każdy z nas ma sprawdzone zestawy na każdą okazję, które są uniwersalne i zawsze pasują. Kiedy czas nas goni, najlepiej skorzystać właśnie z nich, to da nam poczucie pewności siebie, które jest tak ważne w interesach.

 

Najlepsza jest klasyka, czyli dobrze skrojony garnitur lub garsonka. Nie musimy zabierać ich zbyt dużo, wystarczy jeden komplet, reszta to dodatki. Koszule, krawaty, kamizelki, eleganckie topy pozwolą zmienić nam charakter ubioru, a my będziemy czuć się komfortowo.

 

Kolejna rzecz – jak układać ubrania w walizce, aby nie były pogniecione ? Na samym dole składamy spodnie złożone na pół, następnie resztę rzeczy, przekładając je cienkim papierem, następnie przykrywamy wszystko nogawkami spodni. Po bokach walizki wkładamy buty. Każdy jednak może skorzystać, ze swojego wypróbowanego sposobu.

 

Kosmetyki pakujemy do kosmetyczki, tak aby nic się nie stłukło, albo wylało. Do bagażu podręcznego możemy włożyć dodatkowo mniejsze wersje najbardziej potrzebnych produktów. Hotele oferują w swoim wyposażeniu mydło, szampony oraz inne uniwersalne kosmetyki hotelowe, ale nigdy nie wiadomo czy coś nas nie uczuli.

 

Czasami okazuje się, że kilkudniowy wyjazd może nam sprawić więcej kłopotów z pakowaniem, niż długa, kilkumiesięczna podróż. Jeżeli będziemy trzymać się sprawdzonego systemu, nic nie powinno nas zaskoczyć.

lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA