Wyszukiwarka biletów lotniczych

Bezpieczeństwo

TURCJA - zmiana przepisów wjazdowych

Informujemy, iż od dzisiaj ulegają zmianie zasady przekraczania granicy Turcji.

Od 1 czerwca podróżujący do Turcji z państw innych niż Wielka Brytania, Iran, Egipt i Singapur, nie muszą przedstawiać wyniku testu RT-PCR lub testu antygenowego, jeśli spełniają jedno z poniższych kryteriów:

  • zostali zaszczepieni wymaganą dawką (tj. minęło 14 dni od podania ostatniej dawki szczepienia) i są w stanie to potwierdzić, przedstawiając odpowiednie świadectwo szczepienia,
  • są Ozdrowieńcami, którzy przeszli COVID-19 co najmniej 6 miesięcy przed wejściem na pokład samolotu, pod warunkiem przedstawienia zaświadczenia lekarskiego wydanego przez właściwe organy,
  • dzieci do 6 lat.
Podróżni, którzy nie spełniają powyższych kryteriów są zobowiązani przedstawić jeden z następujących dokumentów:
  • negatywny wynik testu RT-PCR wykonany w ciągu ostatnich 72 godzin przed przybyciem do Republiki Turcji lub negatywny wynik szybkiego testu antygenowego z ostatnich 48 godzin przed przylotem.
Powyższe regulacje obowiązują do odwołania.
 
Dodatkowo każdy podróżny udający się do Turcji, zobowiązany jest wypełnić, na 72 h przed wylotem, elektroniczny formularz zgłoszenia Podróżnego - Traveler Entry Form.
 
Formularz dostępny jest na stronie https://register.health.gov.tr/.
 
Po wypełnieniu formularza klient otrzyma dokument potwierdzający rejestrację wraz z unikatowym kodem HES. Dokument należy wydrukować lub zachować na urządzeniu mobilnym, w celu okazania go obsłudze linii lotniczej przed wylotem.
TURCJA - zmiana przepisów wjazdowych
TURCJA - zmiana przepisów...
lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA