Wyszukiwarka biletów lotniczych

Bezpieczeństwo

Lufthansa Group - możliwość bezpłatnego testu na Covid-19

Po wjeździe do Niemiec.

 

Lufthansa-Group - możliwość-bezpłatnego-testu-na-Covid-19

Obowiązkowe testy na obecność Covid-19 po powrocie lub przyjeździe do Niemiec

Podróżni przybywający do Niemiec z regionów o podwyższonym ryzyku infekcji muszą przejść test na obecność koronawirusa. Test ten jest bezpłatny i można go wykonać na przykład w centrach testowania na lotniskach. Wymagany test należy wykonać w ciągu maksymalnie 72 godzin od wjazdu do kraju.

Opcjonalne testy po powrocie lub przyjeździe do Niemiec

Podróżni z krajów, gdzie wysokie ryzyko infekcji nie występuje, mogą wykonać test dobrowolnie. Test jest bezpłatny, jeśli zostanie wykonany w ciągu 72 godzin od wjazdu do Republiki Federalnej Niemiec.

Dodatkowe strony informacyjne dotyczące restrykcji wjazdowych i wyjazdowych

Linie lotnicze Lufthansa Group przygotowały dodatkowe strony informacyjne, które zawierają aktualne informacje o przepisach wjazdowych do wybranych krajów oraz środkach sanitarnych na lotniskach wylotu i przylotu. Zachęcamy do skorzystania z poniższych linków:

Podczas podróży liniami Austrian Airlines, Lufthansa, SWISS, Brussels Airlines i Eurowings obowiązkowe jest noszenie maseczki ochronnej na usta i nos - podczas wchodzenia na pokład, w czasie trwania lotu i przy opuszczaniu samolotu.

Polecamy zwrócić uwagę na:

• do zakrycia ust i nosa można używać maseczek z tkaniny oraz medycznych masek ochronnych

• przyłbice osłaniające twarz lub maski FFP2 z zaworem nie są dozwolone na pokładzie

• w przypadku rejsów długodystansowych linie zalecają pasażerom zabranie ze sobą kilku masek, aby w razie potrzeby jedną maskę można było wymienić na inną (np. po zawilgoceniu)

• dzieci poniżej szóstego roku życia nie muszą nosić maseczki

nowa zasada obowiązująca od 1 września 2020r .: Wyjątek od wymogu noszenia maski stanowią osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie* oraz aktualny ujemny wynik testu PCR (ważny w ciągu 48 godzin od rozpoczęcia podróży)

Odpowiedzi na pytania dotyczące noszenia maseczki ochronnej

 

lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA