Wyszukiwarka biletów lotniczych

Na lotnisku

Odprawa - Na lotnisku - dla podróżników - Why Not Fly
Odprawa - Na lotnisku - dla...

Odprawa

Każdy z pasażerów, przed znalezieniem się na pokładzie jak i po wylądowaniu, musi przejść przez odprawę. Przygotowaliśmy dla Państwa instrukcję, która krok po kroku opisuje jak przebiegają te procedury.

 

1.Odprawa biletowo-bagażowa(check-in).
Zazwyczaj rozpoczyna się ona na 2 godziny przed planowanym odlotem. Na lotnisku należy zjawić się odpowiednio wcześniej, tak aby uniknąć niepotrzebnych problemów. To w tym miejscu przekazujemy do nadania bagaż rejestrowany(główny). Po okazaniu pracownikom lotniska naszego biletu i dokumentu tożsamości(czasem wymagane są też inne dokumenty takie jak wiza czy świadectwo szczepień) dostajemy naszą kartę pokładową(boarding pass) i możemy się spokojnie udać do punktu kontroli dokumentów.

 

2.Kontrola dokumentów
W trakcie kontroli należy okazać ważny dokument tożsamości(paszport) oraz boarding pass. Obywatele Unii Europejskiej mogą na jej terenie, podczas kontroli, posługiwać się Dowodem Osobistym. Po sprawdzeniu dokumentów należy udać się do punktów kontroli bezpieczeństwa.

 

3.Kontrola bezpieczeństwa
To w tym miejscu pasażer wraz z bagażem podręcznym poddawany jest szczegółowej kontroli. Bagaż prześwietlany jest przez specjalne urządzenie a pasażer przechodzi przez bramkę kontrolną. Dlatego pasażerowie proszeni są o włożenie metalowych przedmiotów do specjalnego pojemnika. Po kontroli przedmioty te są zwracane.

 

Dowiedz się więcej o kontroli bezpieczeństwa.

 

4.Poczekalnia i wejście na pokład
Gdy przejdą wszystkie kontrole pasażerowie udają się do poczekalni, gdzie czekają na samolot. Po chwili oczekiwania są wpuszczani na pokład maszyny.

 

5.Przylot
Po przylocie pasażerowie poddawani są kontroli dokumentów. Ponownie obywatele Unii Europejskiej mogą na jej terenie, podczas kontroli, posługiwać się Dowodem Osobistym.

 

6.Odbiór bagażu
Gdy zakończy się kontrola dokumentów należy odebrać swój bagaż. W przypadku zaginięcia bagażu należy to niezwłocznie zgłosić do działu “lost and found”.

lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA