Wyszukiwarka biletów lotniczych

Przygotowanie do podróży

Jak bezpiecznie poruszać się po górach - Przygotowanie do podróży- dla podróżników - Why Not Fly
Jak bezpiecznie poruszać się...

Jak bezpiecznie poruszać się po górach

Góry – wielka przygoda na szlaku. Piękne widoki, świeże powietrze, zdrowy ruch.
Jednak wybierając się na wakacje pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa dotyczących poruszania się po górach. Powinniśmy wiedzieć jakie zagrożenia na nas czekają i jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach.

 

Większość wypadków zdarza się z winy człowieka i jego niewiedzy.

Najczęstsze ich przyczyny to:

 

  • Brak dostatecznego przygotowania fizycznego.
  • Często teren jest trudny do przebycia i wymaga specjalistycznych szkoleń i doświadczenia
  • Nie posiadanie odpowiedniego sprzętu
  • Nieumiejętność i zła organizacja wyprawy. Pamiętajmy, że zawsze możemy skorzystać z usług przewodnika
  • Brak doświadczenia w podejmowaniu decyzji w czasie zagrożenia

 

Mając to na uwadze należy również wiedzieć, że nawet najbardziej doświadczony miłośnik gór, może przekonać się jak niebezpieczna bywa przyroda.
Pogoda i teren w górach jest bardzo zmienny. W ciągu kilku minut może wystąpić gwałtowna burza, mgła, wiatry. Słońce, w szczególności w górach, gdzie świeci o wiele mocniej niż na terenach nizinnych, również jest bardzo niebezpieczne. Wskutek czasami nawet krótkiego wystawiania się na jego działanie, może dojść do dotkliwych poparzeń.
Należy pamiętać, by zawsze mieć odpowiednie obuwie, ze względu na oblodzenia i inne trudności terenowe. Mogą wystąpić również lawiny z kamieni, śniegu oraz różne obsunięcia terenu, co powoduje spadek z wysokości.

 

Przed wyjazdem w góry pamiętaj!

 

Oprócz przygotowania fizycznego (co jest podstawą w takich wyprawach), należy dokładnie zaplanować trasę wycieczki . Trzeba zdobyć niezbędne do tego informacje: o szlakach, o warunkach i zagrożeniach, o aktualnej pogodzie. Zawsze należy planować trasę w miarę swoich możliwości oraz swoich towarzyszy.
Wyruszając zabierz ze sobą: plecak, odpowiednie ubranie i obuwie ( również zapasowe ), apteczkę, mapę i kompas, latarkę, naładowany telefon z numerami alarmowymi, prowiant, przeszkoleni- czekan i raki ( na trudne szlaki zimowe ).

lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA