Wyszukiwarka biletów lotniczych

Przygotowanie do podróży

Samodzielna podróż dziecka samolotem - Przygotowanie do podróży - dla podróżników - Why Not Fly
Samodzielna podróż dziecka...

Samodzielna podróż dziecka samolotem

Niektóre linie lotnicze oferują usługę opieki podczas podróży dzieci, które lecą bez rodziców lub innej osoby dorosłej. Usługa taka jest dodatkowo płatna i uzależniona jest ona od taryfy rezerwacyjnej. Usługa taka nie jest dostępna w tanich liniach lotniczych.

 

Dziecko, aby podróżować samodzielnie musi mieć skończone 4 lub 5 lat, w zależności od linii lotniczych. Zawsze zalecane jest sprawdzenie regulaminów linii przy rezerwacji wybranego biletu, aby upewnić się o dostępności usługi. Należy również sprawdzić jakie są ograniczenia co do ilości dzieci samodzielnie podróżujących. Zalecane jest także wykupienie specjalnego ubezpieczenia na czas podróży dziecka.


Każdy rodzic lub opiekun prawny musi wypełnić formularz, który otrzyma podczas odprawy bagażowo-biletowej. Jest to tzw. deklaracja przewozu dziecka przez linie lotnicze. Zawiera ona również upoważnienie do obioru dziecka przez wskazaną osobę na lotnisku, po przylocie.
Linie lotnicze wyznaczają specjalną osobę, która zajmuje się dzieckiem przez cały czas, począwszy od odprawy aż do momentu oddania dziecka pod opiekę osoby do tego wyznaczonej przez rodzica lub opiekuna. Jeżeli lot odbywa się z przesiadką, dzieci oczekują w specjalnych pokojach – poczekalniach, specjalnie przystosowanych ( zabawki, gry, telewizja dla dzieci ).


Kiedy już wiemy, że dziecko leci samo, należy pamiętać aby miało przy sobie: ważny paszport lub tymczasowy dowód osobisty, wydruk z potwierdzenia rezerwacji, jeżeli jest wymagana – odpowiednią wizę.

lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA