Wyszukiwarka biletów lotniczych

Udogodnienia

Telefon i inne urządzenia na pokładzie samolotu - Udogodnienia - dla podróżników - Why Not Fly
Telefon i inne urządzenia na...

Telefon i inne urządzenia na pokładzie samolotu

Od wielu lat na pokładach samolotów obowiązywał zakaz używania telefonów komórkowych. Spowodowane było to tym, że emitują one sygnał, który może zakłócać urządzenia pokładowe. Mimo zakazu znajdywali się jednak i tacy, którzy mieli bardzo pilne sprawy do załatwienia i nie zważając na bezpieczeństwo lotu wykonywali połączenia na pokładzie.

 

Od niedawna pasażerowie niektórych linii nie muszą przejmować się obecnością włączonych telefonów komórkowych. Otóż od marca 2008 roku linie Emirates wyposażyły swoje samoloty w system, który eliminuje zakłócenia, jakie występują między telefonem a elektroniką pokładową. Były to pierwsze linie lotnicze, które zdecydowały się na taki krok. Nie trzeba było długo czekać aby europejscy przewoźnicy, po zmianie przepisów dotyczących telefonii na pokładzie przez Komisję Europejską, również wyposażyły swoje maszyny w ten system. Rok później działalność rozpoczęły OnAir i AeroMobile - dostawcy telefonii komórkowej na pokładzie. Aby klienci mogli korzystać z tych usług operatorzy sieci naziemnych muszą podpisać umowę z jednym z dostawców. Natomiast dostawcy podpisują umowy z przewoźnikami.
W Polsce porozumienie z firmą OnAir podpisała Polska Telefonia Cyfrowa – operator Era, P4 oraz Play.

 

Obecnie z usługi tej można korzystać w wybranych samolotach linii:

 

  • Air France na trasach z Warszawy, Wiednia, Paryża, Londynu, Rzymu, Bolonii, Monachium, Düsseldorfu, Hamburga, Frankfurtu,
  • TAP,
  • British Midland,
  • Ryanair,
  • Emirates.

 

Pod koniec roku planowane jest uruchomienie roamingu w wybranych samolotach następujących linii lotniczych:

 

  • Quantas i V Australia,
  • Turkish Airlines,
  • Saudi Arabian Airlines,
  • South Asian Airlines


Koszt połączenia według cennika Ery to 9,90zł brutto za 1min. połączenia oraz 6,00zł za wysłanie sms.


UWAGA: Należy zaznaczyć, że korzystanie z telefonu komórkowego dozwolone jest jedynie po osiągnięciu wymaganego pułapu, pasażerowie zostaną wówczas poinformowani o możliwości włączenia aparatów telefonicznych.


Telefony to nie jedyne urządzenia, które pasażerowie mogą mieć przy sobie na pokładzie. Obecnie większość przewoźników zezwala również na używanie laptopa, odtwarzaczy mp3, czytników e-booków, dyktafonów czy przenośnych odtwarzaczy DVD. Ponieważ poszczególne linie posiadają indywidualne regulacje prawne, należy zapoznać się z nimi przed wylotem.

lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA