Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Kopenhaga - Kastrup

Miasto:Kopenhaga
Kraj:Dania
Kontynent:Europa
Strona WWW:www.cph.dk
Adres:PO Box 74, Lufthavnsboulevarden 6, DK 2770 Kastrup, Denmark
Telefon na informację:+45 3231 3231
Kod:CPH
1 -1 100% 0%

 

Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup to międzynarodowe lotnisko, położone w Danii na wyspie Amager, 8 km na południowy wschód od Kopenhagi, na terenie miasteczka Kastrup. Port powstał w roku 1925 i jest jednym z największych pod względem liczby pasażerów portów lotniczych w Europie Północnej i siedemnastym w całej Europie. Codziennie przewija się tu około 50 tys. pasażerów, co daje w skali roku blisko 18 mln podróżnych.

 

Obecnie składa się z trzech terminali, z których jeden obsługuje ruch wewnątrzkrajowy. Pomiędzy terminalami kursuje darmowy bus. Dodatkowo terminale 1 i 2 połączone są korytarzem (łącznik A).

 

Do dyspozycji psażerów dostępne są: restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, poczta, kaplica. Istnieje możliwość skorzystania z internetu i centrum biznesowego. Istnieją także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi, a także strefa rozrywki dla młodzieży.

 

Podróż z/do lotniska:

  • samochód - lotnisko jest położone na wyspie Amager, 8 km na południowy wschód od Kopenhagi, w niewielkiej odległości przebiega autostrada E20. Dojazd samochodem z lotniska do centrum Kopenhagi zajmuje około 25 minut.
  • taxi - postoje taksówek znajdują się bezpośrednio przed terminalem 1 i 3, a przejazd do centrum trwa około 15-25 minut.
  • autobusy - lotnisko obsługuje kilka linii autobusowych, kursujących do Kopenhagi i okolicznych miejscowości, a także do Szwecji. Przystanki autobusowe znajdują się przed terminalami 2 i 3.
  • pociąg - na terenie portu lotniczego znajduje się stacja kolejowa. Pociągi odjeżdżają: do Kopenhagi, do Elsynoru, na Bornholm, do Malmö, do Ystad i do Goeteborga/Kalmar.
  • metro - stacja metra znajduje się w terminalu 3; linia M2 łączy lotnisko z centrum miasta.
  • wynajem aut - na lotnisku można wypożyczyć samochód firm: Avis, Europcar, Hertz, Budget i Sixt.


Komentarzy: 0