Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog lotnisk

Toronto - Lester B. Pearson

Miasto:Toronto
Kraj:Kanada
Stan:Ontario
Kontynent:Ameryka Północna
Strona WWW:http://www.gtaa.com/en/home/
Adres:P.O. Box 6031 3111 Convair Drive Toronto AMF, Ontario L5P 1B2
Telefon na informację:(416) 247 7678
Kod:YYZ
1 -1 50% 50%

 

Port lotniczy Toronto-Lester B. Pearson jest największym lotniskiem Kanady, rocznie obsługującym ok. 30 milionów pasażerów. Lotnisko położone jest 27 km na zachód od Toronto w mieście Mississauga.

 

Jest to ważne lotnisko służące jako baza przesiadkowa dla osób podróżujących po Kanadzie oraz całej Ameryce Północnej. Posiada także połączenia lotnicze z miastami na wszystkich kontynentach.

 

Lotnisko posiada pięć dróg startowych: trzy zorientowane w głównym kierunku wiatru wschód-zachód oraz dwa służące do startów i lądowań, gdy wieją wiatry północne. Ruch pasażerski wspomagają dwa terminale: Terminal 1 i Terminal 3. Natomiast Terminal 2 prawdopodobnie zostanie zburzony w celu powiększenia parkingu. Dodatkowo istnieją trzy mniejsze terminale: T2 Satalite, T3 Satalite i tymczasowy Infield Holdroom Terminal, które mogą ponownie znaleźć zastosowanie, jeżeli przepustowość portu by tego wymagała. Sporym udogodnieniem na lotnisku są szybkie połączenia międzyterminalowe - dwie szybkie kolejki LINK Train zapewniające podróż między terminalami w 4 minuty.

 

Podróż z/do lotniska:

  • samochód - z lotniska do centrum Toronto należy się kierować w kierunku południowo - wschodnim. Trzeba kierować się drogą krajową Ontario Rout 401 a następnie do miasta dojechać Aleją Ellingtona.
  • taxi - do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, które za transport pobierają ustalone stawki zgodne z taryfą danej strefy Toronto.
  • autobusy - na trasie pomiędzy miastem i lotniskiem kursuje wiele linii autobusowych.
  • metro - dostępne jest połączenie do miasta metrem.
  • pociągi - kursują do centrum miasta i na przedmieścia.
  • wynajem aut - na poziomie 1 znajduje się sześć agencji, które wynajmują samochody.


Komentarzy: 0
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA