Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Oslo

Kraj:Norwegia
Kontynent:Europa
1 -1 50% 50%

Oslo jest stolicą i największym miastem Norwegii. Kiedyś nazywane było Christiania i Kristiania. Leży nad Fiordem Oslo. Oslo jest stolicą Norwegii od roku 1299. Obecnie w mieście mieszka około 11% całego społeczeństwa Norwegii. Oslo jest ośrodkiem naukowym i kulturowym. Ponadto miasto jest siedzibą norweskiego handlu i stanowi centrum gospodarcze. Miasto uważane jest jako najdroższe miejsce świata. Potocznie nazywane "Miastem Międzykulturowym".

Do najważniejszych obiektów turystycznych miasta zalicza się Pałac Królewski oraz siedzibę Parlamentu. Głównymi atrakcjami Oslo są: Zamek i forteca Akershus; Muzea: Statku Polarnego Farm, Henryka Ibsena, Kon-Tiki, Narciarstwa, Ludowe, Łodzi Wikingów i inne; skocznia narciarska; ratusz; oraz centra rekreacyjne. Do najpopularniejszych miejsc rozrywki, zalicza się: Park Vigelanda oraz plażę Huk i Paradisbukta. W mieście znajduje się również Centrum Nagrody Pokojowej Nobla oraz Gmach Opery.

Do Oslo w bardzo łatwy sposób dostać się można samochodem, autobusem, pociągiem, promem oraz samolotem. Wszystkie statki i promy cumują na nabrzeżu w centrum miasta, co ułatwia zwiedzanie atrakcji turystycznych. Transport publiczny ułatwia podróżowanie w stolicy Norwegii. Kursuje tu metro oraz autobusy, tramwaje oraz promy. W każdym z tych środków transportu obowiązują te same bilety. Międzynarodowy Port Lotniczy Oslo-Gardermoen zlokalizowany jest w odległości około 45 km na północ od centrum miasta. Jest najruchliwszym portem w Norwegii. Z lotniska do centrum można dojechać ekspresowym i lokalnym pociągiem, autobusem, wynajętym samochodem lub taksówką.