Wyszukiwarka

Hotele

Travelers Inn - Niles

Miasto:Chicago

Gwiazdki:  

Ocena:50% na TAK

Sheraton Gateway Suites O'Hare

Miasto:Chicago

Gwiazdki:    

Ocena:50% na TAK

aloft Chicago O'Hare

Miasto:Chicago

Gwiazdki:   

Ocena:50% na TAK

Hyatt Rosemont

Miasto:Chicago

Gwiazdki:   

Ocena:50% na TAK

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

Chicago

 • Panorama Chicago - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Chicago - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Chicago - katalog miast - Why Not Fly
 • Panorama Chicago - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Chicago - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Chicago - katalog miast - Why Not Fly
 • Panorama Chicago - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Chicago - katalog miast - Why Not Fly
  Panorama Chicago - katalog miast - Why Not Fly
Kraj:Stany Zjednoczone
Stan:Illinois
Kontynent:Ameryka Północna
Opis:Nocne życie w Chicago jest bardzo urozmaicone. W niezliczonej ilości klubów możemy bawić się przy każdego rodzaju muzyce. W Chicago fani muzyki popularnej zawsze znajdą coś dla siebie...

Chicago zlokalizowane jest nad jeziorem Michigan w stanie Illinois. W samym Chicago mieszka ponad 2 mln osób, a cała metropolia ma ponad 9,5 mln mieszkańców. Miasto pod względem zaludnienia plasuje się na trzecim miejscu w Stanach Zjednoczonych (wyprzedzają je jedynie Los Angeles i Nowy Jork). Uważane jest za główne centrum kulturalne, naukowe biznesowe, Chicago jest gospodarzem wielu ciekawych wydarzeń politycznych, sportowych i kulturalnych. Obecnie miasto, zgłosiło kandydaturę na gospodarza Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku.

Nocne życie w Chicago jest bardzo urozmaicone. W niezliczonej ilości klubów możemy bawić się przy każdego rodzaju muzyce. W Chicago fani muzyki popularnej zawsze znajdą coś dla siebie. Jeżeli mamy ochotę na zabawę to ulice Halsted Street i Lincoln Avenue, posiadają największą ofertę lokali i klubów muzycznych prezentujących nowoczesną muzykę. Oprócz tego znajdziemy kluby z muzyką jazzową i bluesem (Gold Star Sardine Bar, Jazz Bulls, Blue Chicago) i wiele innych interesujących miejsc prezentujących różnorodne rytmy (Exit - heavy metal, Tanias - muzyka Ameryki Łacińskiej, Neo - muzyka lat 70'tych i 80'tych). Miłośnicy sportu mogą udać się na rozgrywki ligi koszykarskiej NBA zespołu Chicago Bulls. W czasie dnia możemy „wyszaleć się” w wesołym miasteczku – Six Flags Great America przy słynnym diabelskim rollercoasterze. Wielu turystów przyciąga również festiwal gastronomiczny Taste of Chicago, organizowany na przełomie czerwca i lipca. Podczas festiwalu prezentowane są wyroby spożywcze kilkudziesięciu restauracji i lokali gastronomicznych z całych Stanów Zjednoczonych.

 

Ciekawostki:

 • Z Chicago bliżej jest do Moskwy niż do Rio de Janeiro.
 • Największe skupisko Polaków i ludności pochodzenia polskiego na emigracji występuje w Chicago.
 • W 1885 roku w Chicago zbudowano pierwszy na świecie drapacz chmur - Home Insurance Building
 • 2 grudnia 1942 roku na korcie do gry w squasha należącym do podmiejskiego uniwersytetu chicagowskiego uruchomiono pierwszy na świecie reaktor jądrowy.
 • W Chicago jest blisko 1.1 mln Polaków.
 • Polska dzielnica w Chicago to Polish Village – od kościoła św. Jacka zwana Jackowem.
 • W mieście dozwolone jest skręcanie w prawo na czerwonym świetle po wcześniejszym zatrzymaniu się i zasygnalizowaniu skrętu.

Wśród środków transportu na pierwszym miejscu jest węzeł kolejowy. Największy na półkuli zachodniej, krzyżuje się tu 41 linii kolejowych, a w ciągu doby odprawiane jest blisko 1 500 pociągów. Chicago posiada dwa porty lotnicze O'Hare Airport oraz mniejszy Midway Airport. W Chicago funkcjonuje system szybkiej kolei miejskiej, która pokrywa większą część miasta i składa się z 8 linii - do tego systemu należą również miejskie i podmiejskie linie autobusowe. Istotną rolę w transporcie pasażerski w granicach metropolii zajmują korporacje taksówkowe (słynne Yellow Cab) - zarejestrowano około 7000 taksówek. Natomiast sieć metra, gwarantuje połączenie z centrum, aż do przedmieści Chicago. Dalsze trasy obsługują linie autobusowe Greyhound i kolejowe Amtrak. Informacje na temat rozkładu przystanków, stacji, rozkładów jazdy i cen biletów szybkich kolei miejskich oraz autobusów znajdziemy na stronie: www.transitchicago.com

Znaleziono 16 pasujących wyników.
Wyniki zostały podzielone na kategorie.

Wybierz wiersz z nazwą interesującej Cię kategorii, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania. Ponowne kliknięcie w ten wiersz anuluje przeglądanie wyników.

Dla podróżnika

 • Chicago - TOP 10 największych atrakcji
  Chicago to trzecie pod względem wielkości i zaludnienia miasto w Stanach Zjednoczonych. Położona nad jeziorem Michigan w stanie Illionois metropolia, jest głównym centrum kulturalnym, biznesowym i naukowym środkowej części USA.
 • Willis Tower (Sears Tower) - gigant z USA
  Budynek został wybudowany w latach 1970-1973 kosztem 150 milionów dolarów dla korporacji handlowo-detalicznej Sears. Od momentu budowy do 15 lipca 2009 nosił nazwę Sears Tower. W marcu 2009 brytyjska firma Willis Group Holdings, wykupiła prawa do nazwy...

Aktualności

Galerie

Katalog hoteli

Katalog restauracji

Katalog lotnisk

Najczęściej szukane

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA