Wyszukiwarka

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

Dusseldorf

  • Dusseldorf - katalog miast - Why Not Fly
    Dusseldorf - katalog miast - Why Not Fly
    Dusseldorf - katalog miast - Why Not Fly
Kraj:Niemcy
Kontynent:Europa
Opis:Dusseldorf to znaczący ośrodek biznesu, miejsce będące siedzibą wielu czołowych koncernów przemysłowych, a przy tym symbol niemieckiego "cudu gospodarczego".

Duże miasto nad Renem, położone około 34 km od Kolonii. Jest ośrodkiem administracyjnym Nadrenii Północnej – Westfalii, a także jednym z najważniejszych miast w Zagłębiu Ruhry. Dusseldorf to znaczący ośrodek biznesu, miejsce będące siedzibą wielu czołowych koncernów przemysłowych, a przy tym symbol niemieckiego "cudu gospodarczego". Miasto liczy ok. 588 735 mieszkańców. O jego znaczeniu gospodarczym świadczy fakt, że codziennie dojeżdża do niego do pracy z okolicznych miejscowości ok. 250 tys. osób.

Dla miłośników kultury, Dusseldorf jest wprost idealnym miastem. Do najważniejszych miejsc należą przede wszystkim muzea. Na początek warto zobaczyć Muzeum Filmu, ze stałą wystawą dotyczącą historii kina. W Pałacu Benrath swoją siedzibę ma muzeum europejskiej sztuki ogrodowej, w którym znajdują się ogrody francuskie, angielskie oraz mały ogródek przy pomarańczarni. Wyjątkowym miejscem jest też Pałac Sztuki pełen dzieł obejmujących epoki od średniowiecza po czasy współczesne.
 

Königsallee, czyli Aleja Królewska, należy do najpiękniejszych miejskich bulwarów świata. To wyjątkowe miejsce dla turystów, nie tylko ze względu na klimat, ale też z powodu dużej liczby butików i sklepów. Można tu znaleźć najbardziej ekskluzywne sklepy z odzieżą, biżuterią, perfumami, ale także antykami. Po zakupach warto odpocząć na łonie natury wśród zieleni, pomników i fontann.

 

Do najcenniejszych pamiątek Düsseldorfu należą: XVI-wieczny ratusz, gotycki kościół św. Lamberta z XIII w. czy pałac myśliwski z XVIII w., w którym mieści się obecnie muzeum J. W. Goethego. Interesującym obiektem jest również najwyższa budowla Dusseldorfu - telewizyjna wieża Rheinturm, mająca około 240 metrów. Nie można też zapomnieć o Starym Mieście, określanym często jako "najdłuższy bar świata" ze względu na ogromną liczbę knajpek i pubów.

Transport w Dusseldorfie daje możliwość podróżowania w mieście i poza miastem. Sieć komunikacyjna składa się z 7 linii metra, 11 linii tramwajowych i 92 autobusowych. Większość podróży publicznymi środkami transportu po obszarze miasta kosztuje €2, dłuższe wycieczki ok. €3.80. Bilety można zakupić u kierowcy lub w pomarańczowych maszynach na stacjach. W Dusseldorfie taksówki są powszechnie dostępne – na około 150 postojach taksówek, znajduje się ponad 1 300 pojazdów. 

Znaleziono 2 pasujących wyników.
Wyniki zostały podzielone na kategorie.

Wybierz wiersz z nazwą interesującej Cię kategorii, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania. Ponowne kliknięcie w ten wiersz anuluje przeglądanie wyników.

Aktualności

Katalog lotnisk

Najczęściej szukane

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA