Wyszukiwarka

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

Genewa

  • Genewa - katalog miast - Why Not FLY
    Genewa - katalog miast - Why Not FLY
    Genewa - katalog miast - Why Not FLY
Kraj:Szwajcaria
Kontynent:Europa
Opis:Nie byłaby prawdziwym miastem szwajcarskim, gdyby nie mogła poszczycić się licznymi zegarami. Tutaj swój początek miał przemysł zegarmistrzowski...

Genewa położona jest w Szwajcarii, a dokładniej w jej południowo-zachodniej części, nad Jeziorem Genewskim. Przez miasto przepływa rzeka Rodan. Teren miejski Genewy obejmuje również część Francji, przez co liczba mieszkańców wynosi około 780 tysięcy. Miasto jest znane jako siedziba licznych organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ, Światowej Organizacji Zdrowia, Międzynarodowego Czerwonego Krzyża czy Czerwonego Półksiężyca.

 

To jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast znajdujących się w Europie – ponad połowa mieszkańców posiada bowiem zagraniczny paszport. Genewa jest ośrodkiem kulturalnym Szwajcarii francuskojęzycznej. Nie byłaby prawdziwym miastem szwajcarskim, gdyby nie mogła poszczycić się licznymi zegarami. Tutaj swój początek miał przemysł zegarmistrzowski i to tu mieszczą się siedziby około 72 firm z tej branży. W Genewie warte zwiedzenia jest Muzeum Zegarów.

Genewa ma do zaoferowania bogaty program kulturalny: teatry, operę, balet, kino, koncerty, kabarety i muzea. Symbolem tego miejsca jest Jet d'eau – fontanna u brzegów Jeziora Genewskiego, której strumień wody może osiągnąć wysokość 140 m. To właśnie tutaj odbywa się słynny Festiwal l’Escalade (upamiętniający ważne dla miasta wydarzenie historyczne) oraz Festiwal Róż. Kolejne wydarzenia – Feses de Geneve – organizowane w pierwsze weekendy sierpnia, to czas pełen zabaw, koncertów oraz fajerwerków. Z kolei w trakcie Bol d’Or, święta odbywającego się w połowie czerwca, wyścigi na Jeziorze Genewskim urządza sobie blisko 600 jachtów. Serce Genewy stanowi Stare Miasto wraz z dzielnicą handlową. Niezwykle urokliwy jest Pałac Narodów, wokół którego rozciągają się tereny ogrodu botanicznego oraz Światowej Organizacji Meteorologicznej. Genewa stanowi centrum turystyczne, ośrodek narciarski, ośrodek sportów wodnych oraz uzdrowisko klimatyczne. Wszystko wskazuje na to, że nie można się tutaj nudzić.
 

Genewa to ważny węzeł komunikacyjny (międzynarodowe lotnisko Cointrin). Jazda samochodem nie jest zalecana z powodu braku miejsc do parkowania. Transport publiczny jest w tym mieście bardzo dobrze rozwinięty. Linie autobusowe obejmują praktycznie każdy metr kwadratowy miasta. Bilety można kupić obok większości przystanków lub na stoiskach prasowych. Bardzo łatwo jest również podróżować pociągiem, najlepiej z Dworca Głównego. W Genewie dostępne są bezpłatne rowery. Strome stoki Starego Miasta i brak ścieżek rowerowych w mieście są odstraszające dla większości rowerzystów. Warto jednak pamiętać, że w dobrych warunkach są ścieżki wzdłuż jeziora.
 

Najczęściej szukane

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA