Wyszukiwarka

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

Zielona Góra

  • Zielona Góra - katalog miast - Why Not Fly
  • Zielona Góra - katalog miast - Why Not Fly
  • Zielona Góra - katalog miast - Why Not Fly
Kraj:Polska
Kontynent:Europa
Opis:Miasto położone w zachodniej Polsce (województwo lubuskie), usytuowane w pobliżu międzynarodowych szlaków komunikacyjnych stwarza dogodne warunki do rozwoju gospodarki i turystyki...

Miasto położone w zachodniej Polsce (województwo lubuskie), usytuowane w pobliżu międzynarodowych szlaków komunikacyjnych stwarza dogodne warunki do rozwoju gospodarki i turystyki. Zielona Góra jest miastem zabytkowym, z racji niewielkich zniszczeń wojennych, pozostała prawie cała przedwojenna zabudowa miejska. Historycznie Zielona Góra była ośrodkiem przemysłu winiarskiego i włókienniczego, a obecnie jest ważnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym koncernu ADB (prowadzone są prace nad dekoderami dla potrzeb cyfrowej telewizji). Z racji swojej nazwy Zielona Góra posiada wiele terenów zieleni miejskich, różnorodną roślinność, otoczone przez obszary leśne, stanowiące fragmenty tzw. Borów Zielonogórskich.

Ważną imprezą kulturalną w Zielonej Górze jest Winobranie, czyli coroczna duża impreza plenerowa organizowana na początku września, połączone z Dniami Zielonej Góry. Odbywają się tu różnorodne prezentacje, imprezy sportowe i handlowe. W tym okresie przyjeżdżają do miasta liczne rzesze gości z kraju oraz zagranicy.
W mieście organizowane są festiwale muzyczne i kulturalne m.in. Dni Kultury Żydowskiej, Festiwal Piosenki Rosyjskiej, Festiwal Folkloru czy Festiwal Kabaretu. Miasto często określana jest jako Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe, ze względu na dużą ilość grup kabaretowych wywodzących się z Zielonej Góry.
Rozrywkę dla mieszkańców i turystów zapewniają; filharmonia, teatry, muzea i wiele klubów muzycznych. Najcenniejszymi zabytkami są; Konkatedra pw. Św. Jadwigi, Ratusz i Stary Rynek, gmach Teatru Lubuskiego.
Można również odwiedzić któryś z znakomitych parków np.: Park Piastowski, Park Winny z Palmiarnią Zielonogórską, mieszczącą kolekcję roślin egzotycznych lub Zielonogórski Ogród Botaniczny.

Zielona Góra znajduje się na trasie drogi ekspresowej nr 3, będącej częścią międzynarodowej trasy E65 oraz na trasie linii kolejowej C-E 59, wchodzącej w skład transeuropejskich korytarzy transportowych. Przez Zieloną Górę przebiegają drogi krajowe, wojewódzkie oraz sieć obwodnic. Odwiedzający miasto mogą korzystać z dwóch lotnisk: Port Lotniczy Zielona Góra – Babimost. (znajduje się w pobliżu granicy z województwem wielkopolskim) oraz lotnisko sportowo-dyspozycyjne w Przylepie. Dalsze porty lotnicze znajdują się w Poznaniu, Wrocławiu i w Goleniowie.
Zielona Góra posiada jedną czynną stację kolejową, z której możliwe są bezpośrednie połączenia do wielu dużych polskich miast.
Komunikację miejską stanowi rozwinięta sieć autobusów. Na przystankach zamontowany jest system tablic informujących pasażerów za ile czasu ma przyjechać autobus(w oparciu o satelitarny system lokalizacji GPS). W każdym autobusie znajduje się automat biletowy. Automaty umieszczone w autobusach i na przystankach stanowią jedyną formę dystrybucji biletów w tym mieście.

Znaleziono 1 pasujących wyników.
Wyniki zostały podzielone na kategorie.

Wybierz wiersz z nazwą interesującej Cię kategorii, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania. Ponowne kliknięcie w ten wiersz anuluje przeglądanie wyników.

Katalog lotnisk

Najczęściej szukane

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA