Wyszukiwarka

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

Katowice

  • Katowice - katalog miast - Why Not Fly
  • Katowice - katalog miast - Why Not Fly
  • Katowice - katalog miast - Why Not Fly
Kraj:Polska
Kontynent:Europa
Opis:Miasto położone w południowej Polsce, leżące na dziale wodnym Wisły i Odry - stolica województwa śląskiego. Głównym elementem gospodarki jest górnictwo i hutnictwo...

Miasto położone w południowej Polsce, leżące na dziale wodnym Wisły i Odry - stolica województwa śląskiego. Głównym elementem gospodarki jest górnictwo i hutnictwo. Miasto należy do grona największych ośrodków miejsko – przemysłowych w Polsce. Z tego powodu, co roku organizowane są tu różne targi na skalę międzynarodową – np: Międzynarodowe Targi Katowickie, Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne, Międzynarodowe Targi Górnictwa Energetyki i Metali i wiele innych. Katowice także kandydują do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Katowice są ośrodkiem kulturalnym na terenie Górnego Śląska. Wśród obiektów kulturalnym w tym mieście jest hala widowiskowa ''Spodek''. Odbywają się tutaj imprezy muzyczne, sportowe i cykliczne o znaczeniu ogólnopolskim. Katowice posiadają ogromną ilość ciekawych muzeów, galerii, teatrów. Wywodzi się stąd wiele znanych polskich grup muzycznych i klubów sportowych, działa kilkanaście lokalnych rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych oraz redakcji gazet.
Katowice zachwycają pięknem i różnorodnością zabytkowych kamienic i budynków, a także innych obiektów, takich jak np.: Pomnik Powstańców Śląskich czy wieża spadochronowa.

Port lotniczy Katowice - Pyrzowice, położony jest około 30 km na północ od centrum miasta. Posiada on dwa terminale pasażerskie i jeden terminal cargo.
Na terenie Katowic znajduje się także lotnisko aeroklubowe Katowice-Muchowiec. Ponadto w odległości około 100 km od miasta znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze: port lotniczy Ostrawa i port lotniczy Kraków w Balicach.
Komunikację miejską stanowi 200 linii autobusowych i 10 tramwajowych. Katowice to jeden z największych węzłów kolejowych w Polsce, zarówno jeśli chodzi o przewozy pasażerskie jak i towarowe. Z głównego dworca kolejowego odjeżdżają pociągi wszystkich kategorii, zapewniając połączenia do wszystkich największych polskich miast oraz sąsiednich państw.

Znaleziono 2 pasujących wyników.
Wyniki zostały podzielone na kategorie.

Wybierz wiersz z nazwą interesującej Cię kategorii, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania. Ponowne kliknięcie w ten wiersz anuluje przeglądanie wyników.

Aktualności

Katalog lotnisk

Najczęściej szukane

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA