Wyszukiwarka

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

Poznań

  • Poznań - katalog miast Why Not Fly
  • Poznań - katalog miast Why Not Fly
  • Poznań - katalog miast Why Not Fly
  • Poznań - katalog miast Why Not Fly
  • Poznań - katalog miast Why Not Fly
  • Poznań - katalog miast Why Not Fly
  • Poznań - katalog miast Why Not Fly
  • Poznań - katalog miast Why Not Fly
  • Poznań - katalog miast Why Not Fly
Kraj:Polska
Kontynent:Europa
Opis:Miasto położone nad rzekami Warta i Cybina, na Pojezierzu Wielkopolskim. Jest stolicą województwa wielkopolskiego, a także jednym z najstarszych i największych polskich miast. Poznań to duży ośrodek gospodarczy, akademicki, naukowy, kulturalny...

Miasto położone nad rzekami Warta i Cybina, na Pojezierzu Wielkopolskim. Jest stolicą województwa wielkopolskiego, a także jednym z najstarszych i największych polskich miast. Poznań to duży ośrodek gospodarczy, akademicki, naukowy, kulturalny oraz ośrodek przemysłu (Poznański Okręg Przemysłowy). Co roku organizowane są tu największe w Polsce, Międzynarodowe Targi Poznańskie. Miasto wraz z otaczającymi je gminami powiatu poznańskiego tworzy aglomerację poznańską. Symbolem Poznania są dwa koziołki, które umieszczone są na Ratuszu.

Przez miasto przebiegają trasy turystyczne m.in. Szlak Piastowski. Będąc w Poznaniu warto zobaczyć Stare Miasto i Ratusz, ulicę Półwiejską ze Starym Browarem, Bazylikę Piotra i Pawła, Teatr Wielki im.Moniuszki, Zamek Cesarski. Wśród atrakcji sportowych można wyróżnić: Stadion Miejski użytkowany przez drużyny piłki nożnej Lech Poznań i Warta Poznań oraz lekkoatletyczny Stadion Olimpii.
Poznań to również stolica muzyczna, skąd wywodzą się słynne w świecie chóry: Poznański Chór Katedralny, Chór Chłopięcy i Męski Państwowej Filharmonii w Poznaniu. Metropolia szczyci się operą, teatrem muzycznym, muzeami. Coraz wyższą renomę ma odbywający się w czerwcu Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta.

W poznańskim węźle drogowym zbiega się 5 dróg krajowych, w tym autostrada, dwie drogi ekspresowe oraz 4 drogi wojewódzkie. Węzeł kolejowy jest jednym z największych i najruchliwszych w kraju. Oprócz połączeń krajowych przez Poznań przejeżdżają także pociągi międzynarodowe.
Miasto posiada międzynarodowy port lotniczy Poznań – Ławica. Na terenie miasta również znajduje się drugie lotnisko Poznań-Krzesiny, jednak jest to lotnisko wojskowe. Stacjonują na nim myśliwce F-16, sporadycznie wykorzystywane w cywilnym ruchu lotniczym. Organizatorem lokalnego transportu zbiorowego na terenie Poznania jest Zarząd Transportu Miejskiego, wykorzystujący do ruchu miejskiego autobusy i tramwaje.

 

Znaleziono 3 pasujących wyników.
Wyniki zostały podzielone na kategorie.

Wybierz wiersz z nazwą interesującej Cię kategorii, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania. Ponowne kliknięcie w ten wiersz anuluje przeglądanie wyników.

Aktualności

Katalog lotnisk

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA