Wyszukiwarka

Hotele

The Mosser Hotel

Miasto:San Francisco

Gwiazdki:  

Ocena:50% na TAK

Hotel Carlton

Miasto:San Francisco

Gwiazdki:   

Ocena:50% na TAK

Castle Inn

Miasto:San Francisco

Gwiazdki:   

Ocena:50% na TAK

The Donatello Hotel

Miasto:San Francisco

Gwiazdki:    

Ocena:50% na TAK

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

San Francisco

  • San Francisco - katalog miast - Why Not Fly
  • San Francisco - katalog miast - Why Not Fly
  • San Francisco - katalog miast - Why Not Fly
Kraj:Stany Zjednoczone
Stan:California
Kontynent:Ameryka Północna
Opis:Miasto położone jest na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych nad Oceanem Spokojnym (stan Kalifornia). Liczba mieszkańców przekracza 800 tysięcy, natomiast aglomeracja San Francisco Bay Area ma około 7 milionów mieszkańców...

Miasto położone jest na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych nad Oceanem Spokojnym (stan Kalifornia). Liczba mieszkańców przekracza 800 tysięcy, natomiast aglomeracja San Francisco Bay Area ma około 7 milionów mieszkańców. San Francisco usytuowane jest na 48 wzgórzach, a wokół niego znajduje się kilka wysp. Miasto kładzie duży nacisk na rozwój turystyki, przez co plasuje się na trzecim miejscu pod względem najczęściej odwiedzanych przez turystów miast Stanów Zjednoczonych.

Zwiedzanie możemy zacząć od słynnego mostu wiszącego – Golden Gate Bridge. Ma on 2,7 km długości, 27,5 m szerokości i osiąga wysokość 67 m ponad powierzchnię morza. Najbardziej charakterystycznymi budowlami w mieście są: 260 metrowa Piramida Transamerica, opera War Memorial Opera House oraz najbardziej kręta ulica na świecie, znajdująca się przy ulicy Russian Hill. W odległości 2 km od brzegu położona jest skalista wyspa, gdzie funkcjonowało słynne więzienie Acatraz, w którym przytrzymywani byli najwięksi zbrodniarze świata (m.in. Al. Capone). W San Francisco jest wiele klubów i barów muzycznych. Oferują one dowolny rodzaj rozrywki, przy różnych rodzajach muzyki, a najpopularniejszymi miejscami są: Bootie, New Wave City, Rebel Girl, Shine, Little Baobab.

Na południe od miasta w odległości 21 km, położony jest port lotniczy San Francisco, który jest jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w Stanach Zjednoczonych. Wygodnym i szybkim środkiem komunikacji miejskiej jest metro tzw. kolej BART, jeżdżący na trasie o długości 120 km z prędkością osiągającą do 130 km/h.
Charakterystycznym środkiem komunikacji w centrum są tramwaje linowe. Obecnie działają trzy linie, o długości 16 km, bazujący na starych tramwajach ciągniętych przez linę umieszczoną pod powierzchnią ulicy. Atrakcją transportu turystycznego natomiast jest zabytkowy trolejbus, obsługiwany przez pojazdy z lat 50.

Znaleziono 12 pasujących wyników.
Wyniki zostały podzielone na kategorie.

Wybierz wiersz z nazwą interesującej Cię kategorii, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania. Ponowne kliknięcie w ten wiersz anuluje przeglądanie wyników.

Galerie

Katalog hoteli

Katalog restauracji

Katalog lotnisk

Najczęściej szukane

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA