Wyszukiwarka

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

Wrocław

  • Wrocław - katalog miast Why Not Fly
  • Wrocław - katalog miast Why Not Fly
  • Wrocław - katalog miast Why Not Fly
  • Wrocław - katalog miast Why Not Fly
  • Wrocław - katalog miast Why Not Fly
  • Wrocław - katalog miast Why Not Fly
  • Wrocław - katalog miast Why Not Fly
  • Wrocław - katalog miast Why Not Fly
  • Wrocław - katalog miast Why Not Fly
Kraj:Polska
Kontynent:Europa
Opis:Wrocław, położony nad Odrą, poprzecinany jej dopływami i kanałami jest miastem 12 wysp i ponad 100 mostów. Należy do najstarszych, największych i najpiękniejszych miast w Polsce...

Wrocław, położony nad Odrą, poprzecinany jej dopływami i kanałami jest miastem 12 wysp i ponad 100 mostów. Należy do najstarszych, największych i najpiękniejszych miast w Polsce. Stolica Dolnego Śląska, licząca ok. 650 tys. mieszkańców szczyci się niezwykłą urodą i burzliwą, bogatą historią.

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Miasto znane jest również z licznych mostów oraz zabytkowych budowli m.in. Hala Ludowa, ratusz wrocławski, Rotunda Panoramy Racławickiej, rynek wraz z zabytkowymi kamieniczkami, zamek w Leśnicy, Katedra Jana Chrzciciela.
Nową atrakcją miasta jest multimedialna fontanna przed wrocławską Halą Stulecia, otwarta 1 maja 2010 roku. Magiczne widowisko, łączące animację wody ze światłem i dźwiękiem jest jednym z nielicznych takich projektów w Europie.
Dziś Wrocław jest przede wszystkim wspaniałym ośrodkiem kultury, bogatym w teatry, kina, operę, teatr muzyczny, muzea, galerie. Odbywa się tu wiele festiwali o randze międzynarodowej, takich jak „Wratislavia Cantas”, „Jazz nad Odrą”, Przegląd Piosenki Aktorskiej. Nocną rozrywkę zapewniają turystom liczne kluby, puby, restauracje.

Transport szynowy, lotniczy.
Wrocław jest ważnym węzłem kolejowym z którego wychodzą linie kolejowe w kierunkach: Leszno – Poznań, Opole – Katowice – Kraków, Opole – Lubliniec – Częstochowa, Legnica – Zgorzelec, Głogów – Zielona Góra, Kłodzko – Kudowa-Zdrój, Kłodzko – Międzylesie, Wałbrzych – Jelenia Góra, Oleśnica – Ostrów Wlkp – Łódź – Warszawa.
Miasto posiada międzynarodowe lotnisko na Strachowicach Copernicus Airport Wrocław. Obecnie jest to piąty – pod względem ilości odprawianych pasażerów – port lotniczy w Polsce. Na terenie lotniska funkcjonują dwa terminale.

Miejski transport zbiorowy.
Miejski transport zbiorowy korzysta z 74 stałych linii autobusowych i 23 linii tramwajowych, ich liczba jest zmienna (zależnie od remontów). Rozległa sieć tramwajowa jest jedną z większych w kraju, jednak nie posiada połączeń do wielu gęsto zamieszkanych osiedli takich jak Kozanów, Nowy Dwór, Gaj, Psie Pole i Zakrzów, linie autobusowe są więc równorzędny środkiem transportowym, obsługiwany przez MPK Wrocław oraz kilku prywatnych przewoźników.
Miejski transport indywidualny
Miasto posiada dość liczne scieżki rowerowe, jednak bardzo rozproszone, przez co nie tworzą spójnego systemu komunikacyjnego.
W mieście funkconuje bardzo wiele korporacji TAXI.

Znaleziono 2 pasujących wyników.
Wyniki zostały podzielone na kategorie.

Wybierz wiersz z nazwą interesującej Cię kategorii, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania. Ponowne kliknięcie w ten wiersz anuluje przeglądanie wyników.

Aktualności

Katalog lotnisk

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA