Wyszukiwarka

Dowiedz się więcej o ...

Przydatne informacje...

Relacje

Calgary

  • Panorama Calgary - bilety lotnicze do Kanady - Why Not Fly
    Panorama Calgary - bilety lotnicze do Kanady - Why Not Fly
    Panorama Calgary - bilety lotnicze do Kanady - Why Not Fly
Kraj:Kanada
Stan:Alberta
Kontynent:Ameryka Północna
Opis:to największe miasto kanadyjskie leżące w prowincji Alberta nad rzeką Bow. Jest miejscem skupiającym dużą część kanadyjskiej Polonii – mieszka tu ponad 20 tys. obywatelów polskiego pochodzenia...

Calgary to największe miasto kanadyjskie leżące w prowincji Alberta nad rzeką Bow. Jest miejscem skupiającym dużą część kanadyjskiej Polonii – mieszka tu ponad 20 tys. obywatelów polskiego pochodzenia. Herb Calgar (korona z cegieł, liść klonu na krzyżu św. Jerzego) wybrano dzięki pracom przysłanym na zorganizowany w 1902 roku konkurs. Usytuowanie miasta na przedgórzu Gór Skalistych wpływa na częste zmiany pogodowe. Teren ten cechuje się niską wilgotnością powietrza, krótkimi, bardzo upalnymi latami, a przy tym długimi, wręcz mroźnymi zimami. Nietypowym zjawiskiem jest tutaj wiatr Chinook, który w krótkim czasie może podnieść temperaturę powietrza nawet o 15 °C. Calgary były gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1988 roku. Liczba mieszkańców wynosi 988 193.

Calgary nazywane są często „Sercem nowego Zachodu”. Wszystko za sprawą wielu atrakcji, które czekają na przybywających tu turystów. W lipcu można wziąć udział w Fiestavalu – imprezie skupiającej się na kulturze latynoamerykańskiej, mającej na celu asymilację mieszkańców miasta. W sierpniu nie można przegapić Międzynarodowego Festiwal Bluesa, pełnego koncertów i warsztatów dla muzyków. W tym samym czasie odbywa się Taste of Calgary, spotkanie poświęcone promowaniu lokalnych potraw. Jest to idealna szansa dla tych, którzy lubią dobrze zjeść. Można będzie bowiem spróbować wielu kanadyjskich przysmaków.

 

Kolejne ciekawe wydarzenie to BBQ on the Bow – jak sama nazwa wskazuje jest to impreza organizowana nad rzeką Bow, pełna koncertów i dobrej muzyki. W październiku mają miejsce kolejne atrakcje dla turystów -  skupiony na słowie pisanym Wordfest, czy też Rocky Mountain Food and Wine stanowiący jeden z największych w Kandzie festiwalów kulinarnych. Zdecydowanie nie można narzekać tu na nudę.

 

Dla miłośników sportu też coś się znajdzie. I nie chodzi tu tylko o zwykłe dyscypliny, jak biegi, rowery czy narciarstwo, które mają zresztą dobrze przygotowaną infrastrukturę. Przyjemną, nieco ekstremalną odmianą może być wspinaczka w Górach Skalistych, rafting kanadyjską rzeką czy kierowanie psim zaprzęgiem. Jak się okazuje, w Calgarach nie ma rzeczy niemożliwych.

W Calgarach transport publiczny jest dobrze rozwinięty– liczne autobusy, metra i pociągi. Znajduje się tu również jeden z najważniejszych portów lotniczych - Calgary International Airport – położone na północnym wschodzie od centrum miasta.

Najczęściej szukane