Bilety typu pass

Z biletów Rail Pass można korzystać w jednym lub kilku pociągach, na terenie jednego bądź kilku krajów. Muszą być one zakupione z odpowiednim wyprzedzeniem w stosunku do daty planowanej podróży. W zależności od rodzaju pass-a istnieje możliwość zrealizowania nieograniczonej ilości przejazdów w obrębie określonego obszaru. W sprzedaży znajdują się zarówno bilety grupowe, jak i indywidualne. Za pośrednictwem naszego biura można nabyć pass-y ważne na terytorium krajów europejskich, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Japonii, Chin, Australii itd.

Jedną z dostępnych opcji podróży po Europie jest InterRail Global Pass. Pociągi kursują w obrębie 30 państw Starego Kontynentu. Podróż zorganizowana w ten sposób pozwoli na optymalizację zarówno przewidywanej trasy, jak i poniesionych kosztów. W dogodnej dla nas konfiguracji z jednym biletem przemierzymy wszystkie kraje Europy. W ofercie znajdują się popularne kierunki takie jak Francja, Niemcy czy Włochy. Można również nabyć bilety InterRail ważne w obrębie jednego kraju, wybierając spośród 27 państw Starego Kontynentu. Atrakcyjne zniżki mogą uzyskać między innymi dzieci, młodzież oraz studenci do 26 roku życia.

Sposobność zakupu pass-ów InterRail mają wyłącznie europejscy rezydenci (a także obywatele Turcji i Federacji Rosyjskiej). Jednak podróży z takim biletem nie można odbywać w obrębie swojego własnego kraju. Na bilecie muszą się znajdować prawidłowe dane osobowe podróżnego. Przejazdy są dostępne w opcjach „Flexi” lub „Continuous”. Na niektórych trasach, szczególnie w okresie wakacyjnym, wskazane jest wcześniejsze dokonywanie rezerwacji. W zależności od potrzeb można wybierać pomiędzy pociągami lokalnymi, dziennymi (pospiesznymi lub ekspresowymi), pociągami dużych prędkości, wyznaczonymi trasami panoramicznymi lub zaoszczędzić czas w pociągach nocnych. Posiadacze InterRail Pass często mają też prawo do bezpłatnego lub częściowo odpłatnego przejazdu autobusami lub promami w wybranych kierunkach.

Turystom wybierającym się do Japonii przyda się z pewnością Japan Rail Pass. Podobnie jak bilet europejski, także i ten należy nabyć odpowiednio wcześniej. Niemożliwe jest zakupienie go na terytorium Kraju Kwitnącej Wiśni. Jego posiadanie daje możliwość przemieszczania się różnymi rodzajami pociągów (także koleją typu Shinkansen) ze znacznym rabatem. Koleje w Japonii są niezwykle punktualne. Organizując wyjazd do kraju Samurajów z pass-em można naprawdę sporo zaoszczędzić.

Zakup różnego rodzaju pass-ów obowiązujących w większości miejsc na świecie możliwy jest za pośrednictwem naszego biura.
 

Jeśli masz pytanie skontaktuj się z nami