Wyszukiwarka biletów lotniczych

Przygotowanie do podróży

Zwierzęta w samolocie - Przygotowanie do podróży - dla podróżników - Why Not Fly
Zwierzęta w samolocie -...

Zwierzęta w samolocie

Co zrobić, gdy w podróż samolotem chcemy zabrać swojego pupila? Decyzja o przewozie zwierzęcia wymaga od właściciela zapoznania się z wszelkimi przepisami dotyczącymi tej procedury w krajach docelowych i tranzytowych – bowiem w niektórych krajach zabrania się wwozu zwierząt.

 

Wiele tanich linii lotniczych nie zgadza się na przewóz zwierząt na pokładzie czy luku bagażowym. Wyjątkiem są tylko psy – przewodnicy, towarzyszące osobom niewidomym (pies- przewodnik nie musi podróżować w specjalnej klatce, tak jak inne zwierzęta) . Jeśli chodzi o linie rejsowe, przewóz zwierząt jest możliwy. Oczywiście należy wcześniej zapoznać się z przepisami poszczególnych linii. Chęć przewiezienia pupila powinna zostać zgłoszona już podczas dokonywania rezerwacji biletów, ponieważ linie lotnicze zastrzegają sobie prawo do przewożenia jednocześnie ograniczonej liczby zwierząt na pokładzie.

 

Opłata związana z przewozem takiego „pasażera” zależy od jego wagi, liczonej wraz z wagą klatki (waga ta na ogół nie może przekraczać 8kg). Na pokładzie samolotu mogą być przewożone wyłącznie psy i koty. Pozostałe gatunki, niezależnie od wagi, podróżują w lukach bagażowych.


W trakcie podróży ze zwierzęciem należy mieć przy sobie jego aktualną książeczkę szczepień oraz zaświadczenie od weterynarza, uwzględniające przepisy kraju docelowego lub krajów, w których planowana jest przesiadka. Wiele krajów Unii Europejskiej wymaga także posiadania paszportu zwierzęcia, zgodnego ze standardem Unii oraz wszczepionego mikrochipa (elektroniczny system identyfikacji) lub czytelnego tatuażu. Przed wylotem należy jednak dokładnie zapoznać się z przepisami poszczególnych krajów, by uniknąć ewentualnych problemów w trakcie podróży.


Na pewno każda osoba, przygotowująca swojego pupila do lotu na pokładzie samolotu czy też w luku bagażowym chce zapewnić mu najbardziej komfortowe warunki. Należy zatroszczyć się o klatkę odpowiednich rozmiarów tak, by zwierzę mogło się w niej swobodnie poruszać, stać, siedzieć lub położyć się. Do klatki można włożyć ulubioną zabawkę pupila. Zaleca się także, po konsultacji z weterynarzem, podanie zwierzęciu środków zapobiegających chorobie lokomocyjnej.

lista artykułów
Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA