Wyszukiwarka biletów lotniczych

Płatności on-line

Z nami możesz płacić on-line.

Dowiedz się jak to zrobić...

Bezpieczne połączenie SSL

Twoje transakcje zabezpieczamy certyfikatem SSL.

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej o ...

Katalog miast

Montevideo

  • Montevideo - katalog miast Why Not Fly
    Montevideo - katalog miast Why Not Fly
    Montevideo - katalog miast Why Not Fly
  • Montevideo - katalog miast Why Not Fly
    Montevideo - katalog miast Why Not Fly
    Montevideo - katalog miast Why Not Fly
Kraj:Urugwaj
Kontynent:Ameryka Południowa
1 -1 50% 50%

To największe miasto, stolica oraz główny port w Urugwaju. Położone jest na wybrzeżu Atlantyku przy estuarium La Platy. Według spisu z 2004 roku, Montevideo liczy 1.325.968 – prawie połowa ludności mieszkającej w Urugwaju. Uznawane jest za najbardziej kosmopolityczne państwo w Ameryce Południowej i trzecie pod tym względem na świecie.

La Ciudad Vieja, czyli stare miasto, podobnie jak całe centrum Montevideo ulegało licznym przebudowom i transformacjom. EL Cordón to centralna strefa miasta Montevideo. Jej cechą charakterystyczną są szerokie, zielone aleje, pasaże oraz deptaki. Tu koncentruje się życie kulturalne miasta, znajdują się najważniejsze kina, teatry, a także lokale rozrywkowe. W strefie tej biegnie największa arteria stolicy – Avenida 18 de Julio, wzdłuż której usytuowane są ważne budynki kulturalne, jak Biblioteka Narodowa czy Universidad de la República.
Ciekawą dzielnicą jest Pocitos. Jej największa atrakcja to bulwar, który przebiega wzdłuż wybrzeża i łączy ze sobą liczne plaże. W ich sąsiedztwie ulokowane są; kluby, restauracje i dyskoteki.

Sieć autobusów obejmuje całe miasto. Koleje Państwowe Urugwaju posiadają trzy podmiejskie linie kolejowe; działają na głównych obszarach podmiejskich z Canelones, San José i na Florydzie.
Niedaleko od centrum miasta znajduje się Port lotniczy Montevideo – Carrasco (19 km). Oferuje loty krajowe jak i międzynarodowe między innymi dzięki krajowemu przewoźnikowi PLUNA.

Dzięki współpracy z firmą WhyNotTravel sp. z o. o. sp. k., która jest Akredytowanym Agentem IATA, możemy zapewnić Państwu gwarancję usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy sprzedaż biletów lotniczych, rezerwacje hoteli oraz ubezpieczenia podróży.

Why Not Fly IATA