Usługi dodatkowe w pociągach DB

Koleje niemieckie świadczą wiele niestandardowych usług z myślą o wygodzie i komforcie podróżującego. W pociągach ICE mamy do wyboru dwie strefy. W jednej z nich, w obszarze ciszy, nie wolno prowadzić rozmów telefonicznych ani hałasować. Zakaz dotyczy również głośnego słuchania muzyki (nawet w przypadku używania słuchawek).

Strefa użytkowania telefonów komórkowych znajduje się zarówno w 1., jak i w 2. klasie. W najbliższym czasie planuje się nią objąć około 2/3 ogółu dostępnych w pociągu miejsc siedzących. T-Mobile, Vodafone, E-Plus i O2 wraz z DB Bahn w ciągu następnych trzech lat obiecują wymianę dotychczasowych urządzeń, zwanych wzmacniaczami rozmów, na nowe. Poprawi to znacznie jakość połączeń telefonicznych, co leży we wspólnym interesie przewoźnika i operatorów. Planowana modernizacja dotyczy pociągów Intercity Express.

Na większości tras można korzystać z usługi HotSpot. Internet bezprzewodowy dostępny jest także w poczekalniach DB Lounge. W pociągach podróżni mają do dyspozycji specjalne stoliki i gniazdka.

Usługi dodatkowe w pociągach DB  				 / Koleje

źródło: Deutsche Bahn AG


Pociągi dalekobieżne oferują duże wagony jadalne oraz serwis bistro. W restauracjach pokładowych można się delektować daniami z całego świata. Pasażerowie pierwszej klasy obsługiwani są na swoich miejscach. Szczegółowe informacje na temat serwisu gastronomicznego, dostępnego na danej trasie, można zawsze znaleźć w broszurach informacyjnych rozłożonych wewnątrz wagonów.

Dla pasażerów podróżujących w nocy przygotowano ofertę noclegów we własnych sypialniach lub kuszetkach, a także wygodne fotele w klasie ekonomicznej. City Night Line pozwala na transfer do Zurichu, Paryża oraz innych miast europejskich. Podobne usługi oferują też inni przewoźnicy. Pociągiem o analogicznym charakterze jest np. EURO NIGHT. Nim możemy przejechać komfortowo i we własnej pościeli niemalże całą Europę, a rankiem zrelaksowani wysiąść w miejscu przeznaczenia.

Usługi dodatkowe w pociągach DB  				 / Koleje

źródło: http://www.freedigitalphotos.net


Niejednokrotnie jesteśmy zmuszeni do przemieszczenia się samochodem na bardzo dalekich trasach. Naturalnie łączy się to ze zmęczeniem, niebezpieczeństwem zaśnięcia za kierownicą i wielką monotonią. Pomocna może się wówczas okazać usługa przewozu samochodów, oferowana między innymi przez specjalny skład DBahn zwany Autozug. Nie tylko możemy zaoszczędzić na kosztach benzyny i opłatach za autostrady, ale dotrzemy na miejsce wypoczęci i zrelaksowani. Ominiemy też korki na drodze i unikniemy związanego z tym stresu. W wagonach wybierać można pomiędzy przedziałami z miejscami do leżenia (dla maksymalnie 5 osób) lub wygodnymi przedziałami sypialnymi dla 3 osób. Pociągi kursują na obszarze Niemiec, Francji, Włoch i Austrii. Dodatkowym atutem jest fakt, że taki sposób podróżowania jest bardzo ekologiczny. Nie zużywamy swojego samochodu i nie emitujemy szkodliwego CO2. Pojazdy na specjalnych platformach są odpowiednio zabezpieczone.

Podobne udogodnienia posiada większość dalekobieżnych pociągów. Serwis może się nieznacznie różnić w zależności od kraju czy przewoźnika, jednakże generalnie spotykamy się z podobnym wachlarzem usług.

Jeśli masz pytanie skontaktuj się z nami

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Koleje